Zdobądź najlepszą pożyczkę hipoteczną dla siebie

Zdobądź najlepszą pożyczkę hipoteczną dla siebie
16 października 2020
Category: Jest Najlepszy

Zdjęcie: Ellen Lindner The Balance 2019

Większość nabywców domów finansuje nieruchomości, co oznacza, że ​​prawie wszyscy nabywcy domów będą musieli uzyskać kredyt hipoteczny. Więc jakie są twoje możliwości pożyczkowe? Gdzie można otrzymać kredyt na zakup nieruchomości? Który typ pożyczkodawcy nieruchomości jest najlepszy?

Niestety nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ najlepszy wybór dla Ciebie zależy od Twojej sytuacji osobistej, rodzaju nieruchomości, którą chcesz kupić, oraz tego, jak stawki pożyczkodawcy porównują się w społeczności pożyczkodawców. Pożyczkę hipoteczną można uzyskać z różnych źródeł.

Brokerzy kredytów hipotecznych

Prawie 25% wszystkich kredytów na nieruchomości udzielonych w Stanach Zjednoczonych pochodzi od pośredników hipotecznych. Odsetek ten spadł o połowę od 2006 r. Broker kredytów hipotecznych to pośrednik, który łączy pożyczkodawców i pożyczkobiorców. Pośrednik hipoteczny może czasami być bankierem hipotecznym, ale nie wszyscy bankierzy hipoteczni są brokerami hipotecznymi. Wcześniejsze 

Pośrednicy kredytów hipotecznych współpracują z różnymi pożyczkodawcami, czasem setkami. Ważne jest, aby zapytać o różnorodność oferowanych produktów, ponieważ będzie się ona różnić w zależności od brokera.

Twoje wybory zależą od tego, ile relacji roboczych ma broker. Oto odmiany:

 • Opłaty uiszcza kupujący lub pożyczkodawca lub obaj.
 • Pożyczki udzielone na warunkach „równych”, w przypadku których kupujący nie płaci opłaty.
 • Brokerzy kredytów hipotecznych mogą również działać jako brokerzy kredytów hipotecznych z góry, co oznacza, że ​​będą negocjować opłatę bezpośrednio z kupującym w zamian za zakupy po najniższej (hurtowej) stopie procentowej i opłatach.

Komercyjni bankierzy hipoteczni

Komercyjni bankierzy hipoteczni, jak można się domyślić, pracują dla banku. Mogą reprezentować więcej niż jeden bank, ale udzielane przez nich pożyczki są pożyczkami bankowymi finansowanymi przez bank. Niektóre zmienne:

 • Opłaty na ogół nie podlegają negocjacjom i są ustalane przez politykę banku.
 • Produkty pożyczkowe są ograniczone do tych, które oferuje bank.
 • Bankier może nie mieć licencji, ponieważ wielu musi być zarejestrowanych w rejestrze.

Banki komercyjne

Citigroup, Bank of America i Wells Fargo to przykłady znanych banków komercyjnych. Banki komercyjne oferują szeroki wachlarz usług. Prawdopodobnie masz taki bank w swojej okolicy. Charakterystyka:

 • Głównym źródłem działalności nie jest udzielanie kredytów hipotecznych.
 • Ich stawki bankowe są konkurencyjne.
 • Bank może zaoferować zniżkę lub zachęty do Twojej pożyczki, jeśli prowadzisz rachunek bieżący lub oszczędnościowy w tej instytucji.

Stowarzyszenia oszczędnościowo-pożyczkowe

Oszczędności i pożyczki (S&L) przyjmują depozyty od klientów na rachunki oszczędnościowe / pieniężne i płacą odsetki od tych rachunków. Aby zapobiec nawrotowi kryzysu, takiego jak kryzys S&L w latach 80., prezydent Bush podpisał ustawę o reformie, naprawie i egzekwowaniu instytucji finansowych z 1989 r. (FIRREA). Wiele oszczędności i pożyczek jest obecnie regulowanych przez Departament Skarbu USA, Office of Thrift Supervision. Kilka faktów:

 • Głównym źródłem działalności S&L jest udzielanie kredytów na nieruchomości.
 • S&L nie udziela pożyczek biznesowych ani komercyjnych, ale udziela pożyczek na budowę, zakup lub remont domu.
 • Proces uzyskania kredytu hipotecznego jest nieco łatwiejszy niż udanie się do banku komercyjnego.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe

Instytucje te są regularnie atakowane przez pożyczkodawców, ponieważ spółdzielcze kasy pożyczkowe nie płacą podatków federalnych i korzystają z pewnych korzyści podatkowych, których nie mają inne instytucje pożyczkowe. Tworzą je grupy osób o wspólnych zainteresowaniach, takie jak pracownicy rządów i gminnej edukacji lub grupy religijne. Różnice:

 • Klienci muszą spełniać kwalifikacje, aby kwalifikować się do członkostwa.
 • Stopy procentowe i warunki są zazwyczaj bardzo atrakcyjne i konkurencyjne.
 • Wiele SKOK nie sprzedaje kredytów hipotecznych na rynku wtórnym.

Osoba prywatna

Każdy, kto ma pieniądze w banku, może udzielić Ci pożyczki na zakup nieruchomości, o ile jest zgodny z federalnymi i stanowymi przepisami dotyczącymi takich pozycji, jak stopy procentowe, opłaty i prowizje, oraz ujawnia wymagane prawem informacje. Osoba prywatna może być sprzedawcą nieruchomości, którą kupujesz. Wcześniejsze 

Finansowanie przez właściciela działa najlepiej w przypadku nieruchomości, które są bezpłatne i jasne, ponieważ istniejąca pożyczka najprawdopodobniej będzie zawierała klauzulę dotyczącą przeniesienia własności wymagającą całkowitej spłaty przed przeniesieniem tytułu własności na innego nabywcę.

Sprzedawca może również zaciągnąć drugą hipotekę, którą kupujący spłaca co miesiąc.

W przypadku finansowania prywatnego nie jest wymagana żadna wycena ani polityka dotycząca tytułu, ale nadal należy uzyskać wycenę i ochronę tytułu.

Biura maklerskie i pożyczkodawcy online

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że firma obsługująca Twoje IRA, fundusze inwestycyjne lub oszczędności online również udziela kredytów hipotecznych. Kilka łatwo rozpoznawalnych nazw to Capital One, Charles Schwab i Ditech. W tym przypadku:

 • Jeśli musisz osobiście uścisnąć dłoń ze swoim specjalistą ds. Pożyczek, pożyczkodawca internetowy może nie być dla Ciebie.
 • Wydaje się, że pożyczkodawcy internetowi najlepiej sprawdzają się w przypadku wyrafinowanych pożyczkobiorców ze świetnymi wynikami FICO, którzy dokładnie wiedzą, czego chcą.
 • Kontaktuj się tylko z renomowanymi i znanymi firmami z bezpiecznymi witrynami i trzymaj się z dala od nocnych operatorów.

W chwili pisania tego tekstu Elizabeth Weintraub, DRE # 00697006, jest brokerem w Lyon Real Estate w Sacramento w Kalifornii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy