Skąd wziąć pożyczkę osobistą

17 lutego 2021
Category: Credit Union

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 19 grudnia 2019 /
 • 5 min czytaniaBloom Productions / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Chociaż istnieje wiele rodzajów pożyczkodawców, którzy chcą udzielić Ci pożyczki osobistej, nie ma jednej najlepszej opcji. W zależności od tego, gdzie wolisz zarządzać swoimi pieniędzmi i warunkami pożyczki, opłatami i stopami procentowymi, możesz znaleźć świetną pożyczkę osobistą w unii kredytowej, banku lub pożyczkodawcy online.

  Zanim złożysz wniosek o pożyczkę osobistą, poszukaj najlepszych ofert dla każdego rodzaju pożyczkodawcy.

  Uzyskaj wstępną kwalifikacjęNajlepsze miejsca na zaciągnięcie pożyczki osobistej:
 • Pożyczkodawcy online: Ci pożyczkodawcy internetowi umożliwiają wyszukiwanie i porównywanie ofert, ubieganie się o pożyczkę i otrzymywanie środków w całości online. Jest to szybki i wygodny sposób na uzyskanie pożyczki osobistej, jeśli nie przeszkadza Ci podejście online.
 • Banki: Tacy pożyczkodawcy mają zazwyczaj lokalne oddziały, które można odwiedzić, jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku o pożyczkę lub w okresie spłaty pożyczki. Możesz spojrzeć na lokalne banki lub niektóre z głównych instytucji finansowych, takich jak Citigroup i Wells Fargo. Spółdzielcze kasy pożyczkowe : Zwykle musisz być członkiem, aby ubiegać się o pożyczkę w tych należących do nich instytucjach finansowych, ale osobiste pożyczki od spółdzielczych kas pożyczkowych mogą mieć niższe stopy procentowe i bardziej elastyczne warunki niż pożyczki od innych pożyczkodawców.Gdzie mogę otrzymać pożyczkę osobistą?

  Pożyczkodawcy online

  Według danych TransUnion, pożyczkodawcy internetowi mają obecnie największy udział w rynku – 38 procent – wszystkich niezabezpieczonych kredytów osobistych.

  Te instytucje finansowe usprawniają proces zaciągania pożyczek, umożliwiając porównywanie stawek i warunków pożyczek osobistych, składanie wniosków online i otrzymywanie odpowiedzi zwykle w ciągu tego samego dnia. Oto, co jeszcze wyróżnia pożyczkodawców internetowych:

  • Większość korzysta z procesu wstępnej kwalifikacji: pożyczkodawcy online mogą zapewnić dostosowane stawki i warunki po przeprowadzeniu „miękkiej kontroli kredytowej, co nie zaszkodzi Twojemu kredytowi. Jednak pożyczkodawca przeprowadzi „twardą kontrolę zdolności kredytowej po sfinalizowaniu pożyczki, co zwykle tymczasowo obniża ocenę zdolności kredytowej o kilka punktów.
  • Możesz kwalifikować się do uzyskania gorszego kredytu: wielu pożyczkodawców internetowych jest skłonnych współpracować z osobami o niższych wynikach kredytowych. Oprócz przeglądu Twojej historii kredytowej i dochodów, podczas podejmowania decyzji o udzieleniu pożyczki wezmą pod uwagę inne czynniki, takie jak Twoja praca i wykształcenie. Masz więcej opcji: na przykład możesz zdecydować się na współpracę online z pożyczkodawcą peer-to-peer. Pożyczki te są finansowane przez inwestorów, a nie przez tradycyjny bank. Opłaty mogą być niższe: pożyczkodawcy internetowi nie muszą ponosić kosztów prowadzenia fizycznej lokalizacji, więc mogą przekazać oszczędności posiadaczom kont. Stopy procentowe mogą być wyższe: ze względu na ryzyko związane z udzielaniem niezabezpieczonych pożyczek osobistych pożyczkodawcy internetowi mogą naliczać wyższe stopy procentowe w porównaniu do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i tradycyjnych banków.BankiChociaż pożyczkodawcy internetowi odgrywają obecnie większą rolę w udzielaniu pożyczek osobistych, banki nadal pożyczają dziesiątki miliardów dolarów rocznie. Oto, co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku w banku:

   • Możesz potrzebować dobrego kredytu: banki zazwyczaj wymagają od kredytobiorców wyższej oceny zdolności kredytowej. W rzeczywistości około dwie trzecie wszystkich bankowych pożyczek osobistych trafia do pożyczkobiorców, którzy mają zdolność kredytową co najmniej 661, według TransUnion.
   • Kwoty pożyczek są zwykle wyższe: ponieważ podejmują mniejsze ryzyko, banki mają tendencję do udzielania średnio większych pożyczek, około 10 000 USD w porównaniu do 5300 USD w spółdzielczych kasach pożyczkowych. Może się to przydać, jeśli chcesz pożyczyć dużą sumę pieniędzy. Niektóre oferują zniżki na relacje: niektóre banki obniżają APR o 0,25 procent od kwoty APR pożyczki osobistej, jeśli masz już kwalifikujące się konto w banku. To może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze przez cały okres trwania pożyczki. Jeśli podoba Ci się Twój bank lub jesteś klientem od wielu lat, zapytaj o tego typu rabaty. Nadal sprawdzą Twój kredyt: bank przeprowadzi twardą kontrolę zdolności kredytowej i sprawdzi Twoje dane osobowe przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu – nawet jeśli bankowałeś tam przez wiele lat.Spółdzielcze kasy pożyczkoweZamiast odpowiadać na pytania akcjonariuszy, spółdzielcze kasy pożyczkowe są zobowiązane do działania w najlepszym interesie swoich członków, którymi są klienci tacy jak Ty. Chociaż te instytucje finansowe udzielają mniej pożyczek niż banki, nadal są znaczącymi graczami. Oto, co należy wiedzieć o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych:

    • Zazwyczaj są one przeznaczone tylko dla członków: większość spółdzielczych kas pożyczkowych wymaga członkostwa, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki osobistej, ale może to być łatwa do pokonania przeszkoda. Na przykład, niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe wymagają od Ciebie jedynie przekazania niewielkiej darowizny na rzecz organizacji charytatywnej.
    • Możesz kwalifikować się do takiego kredytu: około 38% pożyczek osobistych od spółdzielczych kas pożyczkowych trafiło do pożyczkobiorców z oceną kredytową 660 lub niższą, w porównaniu z 21% dla banków, według danych TransUnion. Misja wyznacza kierunek: Ponieważ spółdzielcze kasy pożyczkowe są instytucjami non-profit, ich misja może wpływać na ich decyzje kredytowe. Na przykład Navy Federal Credit Union, która służy członkom sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych i Gwardii Narodowej, może oferować pożyczki pożyczkobiorcom, którzy nie uzyskaliby zgody gdzie indziej. Kwoty pożyczek mogą być mniejsze: spółdzielcze kasy pożyczkowe zwykle oferują mniejsze pożyczki osobiste w porównaniu do banków i pożyczkodawców internetowych. Oprocentowanie może być niższe: według danych National Credit Union Administration z września 2019 r. Średnie oprocentowanie trzyletniej pożyczki osobistej w kasie wynosi 9,41% w porównaniu z 10,31% w banku.Jak wybrać pożyczkodawcę pożyczki osobistej

     Kwota, którą musisz pożyczyć, warunki, których szukasz, i Twoja osobista historia finansowa – wszystko to wpływa na określenie najlepszej pożyczki osobistej dla Ciebie.

     Uzyskaj wstępną kwalifikacjęOto kroki, które możesz podjąć, aby dowiedzieć się, który typ pożyczkodawcy jest dla Ciebie najlepszy:

     1. Sprawdź stawki, opłaty, warunki i kwoty pożyczek osobistych w kilku typach instytucji finansowych.
     2. Sprawdź wymagania kwalifikacyjne dla każdej pożyczki.Określ, czy kwalifikujesz się do członkostwa w lokalnej unii kredytowej.Sprawdź swoje raporty kredytowe i oceny kredytowe.Dowiedz się, ile potrzebujesz pożyczyć.Oblicz miesięczne płatności, na które Cię stać.Po znalezieniu pożyczki osobistej, która odpowiada Twoim potrzebom, zbadaj reputację tego konkretnego pożyczkodawcy. Przejrzyj recenzje online, Better Business Bureau i Consumer Financial Protection Bureau.

      Możesz także porównać pożyczki osobiste w Bankrate i uzyskać wstępną kwalifikację bez szkody dla swojej zdolności kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy