Przewodnik inwestycyjny dla nastolatków (i rodziców)

Przewodnik inwestycyjny dla nastolatków (i rodziców)
16 października 2020

Jak inwestować jako nastolatek

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

cokada / Getty Images

W pewnym momencie większość nastolatków osiąga punkt, w którym przestaje polegać na zasiłku i zaczyna samodzielnie zarabiać. Tych kilka pierwszych wypłat to świetna okazja, aby zacząć uczyć swoje nastolatki o inwestowaniu.

Inwestowanie może być skomplikowane, ale nie musi. Nikt nie spodziewa się, że nastolatek zostanie miliarderem zarządzającym funduszem hedgingowym przed ukończeniem 20 roku życia, ale kiedy ktoś zaczyna inwestować jako nastolatek, może nauczyć się pieniędzy, które stają się bardziej przydatne, gdy dorastają.

Rzućmy okiem na kilka rzeczy, które nastolatki i ich rodzice mogą zrobić, aby rozpocząć inwestycje.

Przestudiuj kalkulator zwrotu z inwestycji

Jedną z najpotężniejszych rzeczy, które możesz zrobić, wprowadzając nastolatków do inwestowania, jest uświadomienie im korzyści wynikających z czasu spędzonego na rynku.

Jednym ze sposobów, aby pomóc nastolatkom zrozumieć potężne skutki czasu, jest użycie kalkulatora online, który może symulować różne scenariusze inwestycyjne. Te kalkulatory pozwalają dostosować zmienne, takie jak kwota, jaką planujesz zainwestować w każdym miesiącu, liczba lat, które planujesz zainwestować, oraz oczekiwana stopa zwrotu. CalcXML.com oferuje różnorodne kalkulatory finansowe, które mogą pomóc nastolatkom zrozumieć różne scenariusze finansowe, ale to tylko jeden przykład zasobu.

To ćwiczenie jest szczególnie ważne dla nastolatków, ponieważ jest jasne, że najlepszym sposobem na zgromadzenie dużych sum jest rozpoczęcie wcześnie, ze względu na moc zwrotów złożonych.

Kup zapas (w ogóle jakiekolwiek zapasy)

Chociaż prawdą jest, że większość ludzi – zwłaszcza nastolatków – powinna unikać praktyki „zbierania akcji”, może to być świetna edukacja dla początkujących. Wybieranie poszczególnych akcji i obserwowanie ich przez kilka miesięcy może pomóc nastolatkom dowiedzieć się wiele o tym, jak działają rynki. Ta lekcja może być warta więcej niż względne zyski, które zostałyby osiągnięte przy użyciu zautomatyzowanej usługi inwestycyjnej.

Weź pod uwagę pozwolenie nastolatkowi na zakup akcji wybranej przez siebie firmy. Niech sprawdzają od czasu do czasu wyniki akcji i pomagają zrozumieć, dlaczego akcje zyskały lub straciły na wartości.

Wiele domów maklerskich pozwala inwestorom kupować częściowe udziały w firmach, więc nastolatki nie będą musiały ryzykować tak dużych pieniędzy na swoje wybory. Mogą wpłacić 10 dolarów tutaj i 10 dolarów tam i zobaczyć, co się stanie z ich pieniędzmi.

Większość domów maklerskich wymaga, aby klienci mieli co najmniej 18 lat. Kiedy nastolatek uczący się inwestowania ma mniej niż 18 lat, prawdopodobnie rodzic będzie kupował i sprzedawał akcje. Mogą to zrobić na własnym rachunku maklerskim w porozumieniu z decyzją nastolatka lub mogą założyć konto powiernicze.

Młody człowiek musi najpierw zrozumieć, że inwestowanie w akcje jest w swej istocie posiadaniem części firmy. Jeśli firma dobrze sobie radzi, inwestor dobrze sobie radzi i na odwrót. To potężna rzecz do nauczenia. Może być ekscytujące powiedzieć, że są współwłaścicielami Disney, McDonald’s lub Coca-Cola, a jeszcze bardziej ekscytujące jest, jeśli ta częściowa własność faktycznie przynosi im pieniądze.

Zainwestuj w tani fundusz

Gdy nastolatki przez chwilę obserwują swoje wybory dotyczące akcji i zdobywają podstawową wiedzę na temat rynków, powinny przejść do funduszy inwestycyjnych lub funduszy typu ETF. Fundusze te pozwalają inwestorowi inwestować w szeroki zestaw akcji i rozłożyć ryzyko inwestycyjne.

Najlepszą opcją są fundusze oferujące szeroką ekspozycję na giełdę przy bardzo niskich kosztach. Popularnymi opcjami są fundusze indeksowe zaprojektowane w celu odzwierciedlenia wyników głównych indeksów, takich jak S&P 500, Nasdaq i Dow.

Gdy nastolatek obserwuje swoje inwestycje w fundusze i porównuje wyniki z wybranymi przez siebie indywidualnymi typami akcji, dowie się o korzyściach płynących z dywersyfikacji. Nauczą się również, jak oszacować opłaty i stan posiadania funduszu.

Zautomatyzowane usługi inwestycyjne mogą być również przydatne w nauczaniu nastolatków, jak zbilansować portfel.

Otwórz Roth IRA

Nastolatkom może być trudno wyobrazić sobie przejście na emeryturę, ale rodzice powinni nauczyć dzieci, jak ważne jest oszczędzanie na emeryturę. Świetnym sposobem na to jest otwarcie Roth IRA dla nastolatka. Inwestycje przechowywane na tych rachunkach rosną bez podatku, o ile będziesz czekać do 59 ½ roku życia, aby je wypłacić.

Aby nauczyć dziecko, jak ważne jest inwestowanie na emeryturę, przeanalizuj hipotetyczne scenariusze. Pokaż im, jak maksymalne wykorzystanie składek na Roth IRA począwszy od 18 roku życia różni się od scenariusza, w którym nie zaczynają maksymalizować swoich składek na Roth IRA do 30 roku życia.

Otwórz wysokodochodowe konto oszczędnościowe

Nastolatki powinny również nauczyć się, że nie jest mądrze inwestować 100% swoich pieniędzy w akcje. Dobrym pomysłem jest zatrzymanie części pieniędzy w gotówce, ale ta gotówka może nadal przynosić zyski. To dla nich okazja, aby dowiedzieć się, jak działają stopy procentowe.

Ponieważ nastolatki są już obeznane z technologią, prawdopodobnie nie będą miały problemu ze znalezieniem konta oszczędnościowego online, które oferuje stosunkowo wysokie stopy procentowe i intuicyjną aplikację.

Te internetowe konta oszczędnościowe mają na celu zachęcenie do oszczędzania. Często nie pozwalają na wypłatę pieniędzy za pomocą karty bankomatowej, a wiele z nich nie pozwala nawet na wypisanie czeków. Nastolatki mogą zdeponować część swoich zarobków na tym koncie i rozpocząć drogę do oszczędności.

Załóż małą firmę

Nie chcesz, aby twój nastolatek wydał wszystkie swoje oszczędności na spekulacyjne przedsięwzięcie, ale może być korzystne nauczenie go podstaw, co to znaczy inwestować we własny biznes. Mogą mieć pomysł na sklep Etsy lub wypróbować reklamę firmy zajmującej się koszeniem trawników w okolicy. Może im to pomóc w nauce podstawowych zasad biznesowych, takich jak zakup sprzętu lub zapasów, śledzenie wydatków, ustalanie cen i rejestrowanie przychodów. Istnieje wiele przykładów nastolatków, którzy wzbogacili się dzięki przedsiębiorczości, ale nawet jeśli twój nastolatek nie będzie jutro w „Shark Tank”, nadal mogą dowiedzieć się trochę o tym, jak zarabiać pieniądze na samozatrudnieniu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy