Pełny przewodnik dotyczący licencji brokera kredytów hipotecznych w stanie Maryland [2020]

17 lutego 2021
Category: Raport Kredytowy

Czy chcesz założyć firmę hipoteczną w Maryland? Aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie, musisz uzyskać licencję maklera hipotecznego w stanie Maryland.

Specjaliści od kredytów hipotecznych muszą spełniać wymagania określone przez komisarza ds. Regulacji finansowych stanu Maryland, który jest organem państwowym. Ogólnokrajowy wielostanowy system licencjonowania i rejestr (NMLS) obsługuje procedurę licencjonowania.

Aby rozpocząć, możesz zapoznać się z kryteriami uzyskania licencji w poniższym przewodniku.

Wybierz typ licencji hipotecznej

Brokerzy kredytów hipotecznych w stanie Maryland mogą uzyskać następujące typy licencji:

 • Licencja pożyczkodawcy hipotecznego(firma) – angażowanie się w działalność związaną z pożyczkami hipotecznymi jako pożyczkodawca, podmiot obsługujący lub broker
 • Licencjaudzielającapożyczki hipotecznej(indywidualna) – złożenie wniosku o pożyczkę lub oferowanie lub negocjowanie warunków pożyczki hipotecznej

Spełnij wymagania licencyjne brokera hipotecznego Maryland

Wymagania licencyjne dla kredytodawców hipotecznych w Maryland są rygorystyczne. Możesz się z nimi zapoznać w kolejnych sekcjach.

Dokumenty biznesowe

Jeśli starasz się jako firma, musiszzarejestrować swój podmiot gospodarczyw tym stanie za pośrednictwem portalu Maryland Business Express.

Oprócz dostarczenia dokumentów formacyjnych do wniosku należy dołączyć również:

 • Nazwa handlowa (jeśli dotyczy)
 • Plan biznesowy
 • Schemat organizacyjny
 • Informacje o zarejestrowanym agencie

W przypadku indywidualnych wnioskodawców wymagane jest udzielenie odpowiedzi na pytania ujawniające.

Złóż gwarancję

Firmy udzielające kredytów hipotecznych w Maryland muszą uzyskać poręczenie. Wymóg dotyczący obligacji maklera hipotecznego stanu Maryland jest wymagany tylko w przypadku osób ubiegających się o licencję kredytodawcy hipotecznego.

Kwota obligacji, którą musisz złożyć, zależy od wielkości transakcji hipotecznych w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

 • Poniżej 3 milionów dolarów – 50 000 dolarów
 • Od 3 do 10 milionów dolarów – 100 000 dolarów
 • Ponad 10 milionów dolarów – 150000 dolarów

Koszt obligacji, który musisz zapłacić, to ułamek wymaganej kwoty. To zależy od Twoich finansów osobistych i biznesowych. Im są silniejsze, tym niższa byłaby twoja cena. Jeśli Twój profil jest solidny, możesz uzyskać stawkiod 0,5% do 5%.

Chcesz sprawdzić dokładną cenę swojej obligacji maklera hipotecznego? Wypełnij krótki formularz poniżej!

Karne sprawdzenie przeszłości

W przypadku wszystkich rodzajów licencji konieczne jestzdanie kontroli przeszłości kryminalnej FBI.

Raport kredytowy i sprawozdania finansowe

Musisz dostarczyćautoryzację raportu kredytowegow ramach procesu licencjonowania.

Wnioskodawcy ubiegający się o licencję kredytodawcy hipotecznego muszą również przedstawić swojesprawozdania finansowe. Jeśli będziesz pożyczać pieniądze zabezpieczone mieszkaniem lub nieruchomością mieszkalną, musisz również spełnić wymagania dotyczące minimalnejwartości netto. Wynoszą one od 25 000 do 25 000 USD, w zależności od łącznej kwoty pożyczek udzielonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Edukacja i egzaminy państwowe

Jeśli ubiegasz się o licencję pierwotnego pożyczki hipotecznej, musisz ukończyć 20 godzin zatwierdzonej przez NMLSedukacji poprzedzającejudzielenielicencji. Powinien obejmować 3 godziny przepisów dotyczących kredytów hipotecznych w stanie Maryland i 2 godziny przepisów dotyczących opłat znajdującego się w stanie Maryland.

Wypełnij wniosek o licencję brokera hipotecznego stanu Maryland

Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów możeszzłożyć wniosek onlineza pośrednictwem strony internetowej NMLS.

Niektóre dokumenty należy przesłać pocztą do komisarza stanowego:

Maryland Komisarz ds. Regulacji Finansowych

Attn: Licensing Unit

500 N Calvert Street, apartament 402

Powiat Łabędź 21202

Opłaty licencyjne i rejestracyjne

Opłaty licencyjne, które musisz pokryć, to:

 • Licencja pożyczkodawcy hipotecznego– wstępna opłata licencyjna w wysokości 1000 USD, opłata dochodzeniowa 1 USD, opłata manipulacyjna w wysokości 100 USD NMLS
 • Licencjaudzielającapożyczki hipotecznej– początkowa opłata licencyjna 225 USD, opłata dochodzeniowa 1 USD, opłata manipulacyjna w wysokości 30 NMLS

Opłata za raport kredytowy wynosi 15 USD za osobę kontrolną, a opłata za sprawdzenie przeszłości kryminalnej FBI wynosi 36,25 USD.

Masz więcej pytań dotyczących uzyskania licencji hipotecznej w stanie Maryland i zabezpieczenia? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami podnumeremtel:877.514.5146.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy