Jak walczyć z obciążeniem konta wierzyciela

Jak walczyć z obciążeniem konta wierzyciela
16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • Może. 27 lutego 2020 /
  • 3 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Opłata bankowa to potężne narzędzie, którego wierzyciel, za zgodą sądu, może użyć do usunięcia środków z konta bankowego.

Może się to zdarzyć, jeśli nie spłaciłeś zadłużenia zgodnie z ustaleniami. Wierzyciel może pobierać fundusze do wysokości kwoty, którą jesteś winien, co może spowodować, że nie będziesz musiał płacić czynszu i innych rachunków. W tej chwili Twoje możliwości są ograniczone, ale istnieją sposoby na walkę z opłatą za konto wierzyciela.

Co to jest opłata za konto wierzyciela?

Opłata za konto bankowe umożliwia wierzycielowi legalne pobieranie środków z Twojego konta bankowego. Gdy bank otrzyma powiadomienie o tej czynności prawnej, zamrozi Twoje konto i prześle odpowiednie środki Twojemu wierzycielowi. Z kolei Twój wierzyciel wykorzystuje środki na spłatę długu, który jesteś winien.

Jak działa opłata

Opłata bankowa jest zwykle wynikiem wielomiesięcznego procesu, więc zrozumienie harmonogramu może potencjalnie pomóc w uniknięciu opłaty. Zaczyna się, gdy zalegasz z płatnościami. W zależności od podpisanej umowy, pożyczkodawca może uznać, że Twoje konto zostało zaległe po jednej lub kilku nieodebranych płatnościach. Pożyczkodawca prawdopodobnie zgłosi te nieodebrane płatności do biur kredytowych, co może uszkodzić Twoją historię kredytową.

Ostatecznie wierzyciel może spróbować odzyskać swoje pieniądze, składając pozew i udowadniając sądom, że jesteś winien dług. Wierzyciel musi Cię w tym momencie powiadomić, co powinno oznaczać, że w przyszłości może pojawić się opłata. Jeśli wierzycielowi uda się wydać przeciwko tobie wyrok sądu, ma on silniejsze narzędzia do ściągnięcia tego długu. Jednym z tych narzędzi jest opłata za konto bankowe.

Gdy wierzyciel otrzyma zezwolenie na opłatę za konto bankowe, musi przedstawić je bankowi. Bank zamrozi Twoje konto i prześle odpowiednie środki wierzycielowi. Nie będziesz mieć dostępu do pieniędzy na swoim koncie, dopóki wierzyciel nie otrzyma należnych pieniędzy.

7 sposobów na walkę z opłatami za konto

Możesz być w stanie zapobiec lub ograniczyć opłaty na swoim koncie. Aby omówić opcje, skontaktuj się z prawnikiem, który jest zaznajomiony z tego typu prawem w Twojej okolicy. Poniżej znajduje się kilka możliwych podejść, które możesz wypróbować.

1. Udowodnić, że wierzyciel popełnił błąd

Wierzyciele cały czas popełniają błędy. Jeśli nie uważasz, że dług należy do Ciebie lub jeśli uważasz, że kwota jest nieprawidłowa, poproś wierzyciela o przedstawienie dowodu. A jeśli już spłaciłeś dług, znajdź dowód na poparcie swojej sprawy. Możesz walczyć z opłatą, jeśli nie jesteś winien pieniędzy.

2. Negocjuj z wierzycielem

Proces windykacji może być czasochłonny i kosztowny, dlatego pożyczkodawcy mogą preferować współpracę z Tobą niż pobieranie opłat z konta bankowego. Adwokat lub doradca kredytowy może pomóc w ułatwieniu tych negocjacji. W zależności od pożyczkodawcy dostępne opcje mogą obejmować zmodyfikowaną płatność, niższe oprocentowanie lub program trudności. Jeśli wierzyciel planuje pobrać więcej środków, negocjacje mogą temu zapobiec. Dodatkowo negocjacje dają pewną kontrolę nad sytuacją.

3. Pokaż, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości

Jeśli ktoś inny nieuczciwie złożył wniosek o spłatę danego długu, oznacza to, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości. Możesz walczyć z opłatą, udowadniając, że ktoś inny otrzymał fundusze.

4. Sprawdź przedawnienie

Wierzyciele mają określone ramy czasowe, zwane przedawnieniem, na legalne ściągnięcie od Ciebie długu. Sprawdź przepisy stanowe i lokalne pod kątem określonego rodzaju długu. Jeśli ten okres minął, wierzyciel może nie mieć prawa do pobrania pieniędzy z Twojego konta bankowego.

5. Zgłoszenie upadłości

Możesz odzyskać część lub całość pieniędzy, jeśli natychmiast złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości. Ta opcja różni się w zależności od stanu. Jeśli jesteś w stanie „zwolnić” te fundusze, które zostały pobrane z twojego banku, wierzyciel może zostać zmuszony do ich zwrotu. Prawnik ds. Upadłości w Twojej okolicy będzie w stanie powiedzieć Ci, czy niektóre, żadne lub wszystkie środki mogą zostać zwrócone po złożeniu dokumentów upadłościowych.

6. Zakwestionuj pozew

Zakwestionowanie pozwu może być niemożliwe, ponieważ wyrok wierzyciela może być zbyt stary, aby go zakwestionować. Jednakże, jeśli nie zostałeś odpowiednio doręczony, możesz spowodować uchylenie wyroku. Można to zrobić bez prawnika, ale jest to skomplikowany proces i nie zapewni zwrotu środków.

7. Przestań używać swojego konta bankowego

Jeśli nie możesz złożyć wniosku o ogłoszenie upadłości, a orzeczenia nie można uchylić, nie będziesz mógł zatrzymać środków na swoim koncie bankowym. Wierzyciel może stale obciążać Twoje konto bankowe, dopóki saldo nie zostanie w pełni spłacone. Możesz zostać zdegradowany do płacenia rachunków za pomocą czeków kasjerskich i przekazów pieniężnych.

Następne kroki

Opróżnione konto bankowe to ostatnia rzecz, którą chcesz zobaczyć. Jeśli wierzyciel pobrał Twoje środki, ważne jest, aby zrozumieć, że możesz odzyskać swoje pieniądze. Jeśli uważasz, że wierzyciel popełnił błąd lub padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, skontaktuj się z pożyczkodawcą i wyjaśnij sytuację. W przeciwnym razie prawnik lub doradca kredytowy może pomóc Ci w dalszych krokach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy