Jak powstają bitcoiny?

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Najpopularniejsza na świecie kryptowaluta Bitcoin jest zawsze porównywana z fiat lub złotem. Wiele osób zawsze uważa Bitcoin za cyfrowe złoto. Większość pieniądza fiducjarnego w każdej gospodarce jest tworzona przez banki. To bank jest odpowiedzialny za tworzenie pieniądza w gospodarce poprzez depozyty bankowe, pożyczki i ubezpieczenia. Bank tworzy nowe pieniądz fiducjarny za każdym razem, gdy zabezpiecza pożyczki.

W przypadku Bitcoina sytuacja jest zupełnie inna. Wiele osób zawsze zadaje to pytanie: „Jak powstają Bitcoiny?. Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

Jak generowane są bitcoiny?

Teraz, jeśli myślisz o sieci Bitcoin i sposobie tworzenia bitcoinów, zawsze pamiętaj, że nowe bitcoiny są tworzone za pomocą zdecentralizowanej metody zwanej „wydobywaniem bitcoinów. Ta metoda wymaga od użytkowników wynagradzanych przez sieć Bitcoin za ich pomoc. Górnicy bitcoinów przeprowadzają transakcje przy użyciu określonego sprzętu i bronią sieci oraz gromadzą nowe bitcoiny w handlu.

Cena bitcoina zależy od polityki zwanej podażą i popytem. Kiedy rośnie popyt na bitcoiny, rośnie cena, a gdy popyt spada, cena spada. Na rynku jest tylko ograniczona liczba bitcoinów, a nowe bitcoiny są generowane w przewidywanym i malejącym tempie, co sugeruje, że popyt musi naśladować ten etap inflacji, aby utrzymać stabilną cenę.

Co 10 minut do łańcucha bloków dołączane są nowe bloki. Oto rola górników Bitcoin. Jest wielu górników Bitcoin, którzy zawsze walczą o możliwość dołączenia bloku przez całą dobę. Ta rywalizacja jest realizowana poprzez rozwiązanie bardzo złożonego algorytmu analitycznego. Górnik, który jako pierwszy otrzyma rozwiązanie, otrzymuje „nagrodę i otrzymuje za dołączenie kolejnego bloku. W ten sposób generowane są nowe Bitcoiny.

Przykład Bitcoin

Jeff chce wysłać Jackowi 2 BTC. A więc transakcja wygląda następująco:

– Wykorzystanie: 1,5 BTC, które Jeff dostał od Millera.

– Używając: 1,5 BTC, które Jeff dostał od Smitha.

– Wyślij: 2 BTC do Jacka.

– Wyślij: 1 BTC z powrotem do siebie jako zmianę.

Jeff odsyła sobie resztę, ponieważ musisz całkowicie wykorzystać niewydaną kwotę. To trochę tak, jakby dać kierownikowi sklepu rachunek w wysokości 100 USD za produkt o wartości 50 USD i otrzymać z powrotem 50 USD w postaci reszty.

Teraz praca górników polega na zrozumieniu nagłośnionej transakcji Jeffa i potwierdzeniu, że Jeff nie korzystał już z BTC, które otrzymał od Millera i Smitha. I że Jeff może go używać.

Górnicy gromadzą opublikowane przez wszystkich transakcje i tworzą blok. Tylko ustawiają transakcje w blok, który „kończy się podczas badania danych wejściowych.

Blok jest następujący:

[

– Transakcja 1: Megan wysyła Jamesa 6 BTC

– Transakcja 2: Rose wysyła Adama 4 BTC

– Transakcja 3: Jeff wysyła Jacka 2 BTC

– Coinbase: Wyślij 25 BTC do górnika

]

Teraz górnicy zawsze obserwują transakcje Bitcoin w sieci. Akceptując transakcje z systemu, dodaje je do pliku. Ten plik jest źródłem bloku. Aby zachować uczciwość, górnik identyfikuje transakcję jako legalną, jeśli portfel, który przesłał środki, miał gotówkę w momencie ostatniego bloku.

Aby wesprzeć i zmotywować zespół CryptoTicker, zwłaszcza w czasach Corony, do dalszego dostarczania dobrych treści, prosimy o przekazanie niewielkiej kwoty. Niezależne dziennikarstwo może przetrwać tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się razem jako społeczeństwo. Dziękuję Ci

Nexo – Twoje konto bankowe Crypto

Instant Crypto Credit Lines już od 5,9% RRSO. Zarabiaj do 8% odsetek rocznie na swoich Stablecoins, USD, EUR i GBP. 100 milionów dolarów ubezpieczenia powierniczego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy