Jak odpowiedzieć „Dlaczego chcesz dla nas pracować?” pytanie do wywiadu

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2020 o 16:27

Wiele osób składa jedną aplikację po drugiej. Czy to również Twoja sprawa?

Poszukiwanie pracy to gra liczb , a my po prostu korzystamy z możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie i internetowe tablice ogłoszeń. Aplikowanie o kolejną ofertę pracy jest proste, gdy wystarczy kilka kliknięć myszą…

Jeśli jednak poważnie podchodzisz do swojej aplikacji , jeśli naprawdę chcesz pracować w określonej firmie powinieneś wiedzieć, DLACZEGO. I możesz się założyć, że o to zapytają.

W tym artykule wyjaśnię, jak należy odpowiedzieć na pytanie z wywiadu, a także pokażę Ci 8 przykładowych odpowiedzi . Cieszyć się!

Spis treści

Prawda nie zawsze ma znaczenie

W końcu musimy mieć pracę i zarabiać pieniądze. W większości przypadków jest to główny powód, dla którego ludzie ubiegają się o pracę, zwłaszcza jeśli mówimy o pracy fizycznej i stanowiskach początkowych w handlu detalicznym lub administracji.

Pracodawcy nie powinni oczekiwać (a większość z nich nie oczekuje), że będziesz ubiegać się o pracę tylko w ich firmie.

To byłby głupi ruch z Twojej strony (stawianie wszystkiego na jedną kartę, czekanie na telefon, który może nigdy nie nadejść).

Ale kiedy przeprowadzą z tobą rozmowę kwalifikacyjną, powinieneś jakoś ich rozpoznać. Powiedz im, dlaczego są wyjątkowe – w jaki sposób i dla Ciebie. W wywiadzie nie ma znaczenia, czy prawda, czy nie.

Co więcej, kiedy mówimy o tym konkretnym pytaniu, nawet najbardziej wykwalifikowani ankieterzy będą mieli trudności ze stwierdzeniem, czy Twoja odpowiedź jest szczera, czy nie.

Dlatego możesz mówić, co chcesz, jednocześnie próbując zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie na końcu.

Jak odpowiedzieć na pytanie

Dobra odpowiedź jest konkretna . Zbadaj witrynę firmy, sprawdź jej recenzje w Google, śledź aktywność w mediach społecznościowych.

Spróbuj znaleźć w nich rzeczy, które Ci się podobają . Może to być kultura firmy, jej wizja, cele, korzyści, jakie oferują swoim pracownikom, portfolio produktów itp.

A jeśli nie możesz znaleźć niczego, za co mógłbyś ich pochwalić, zawsze możesz wskazać takie rzeczy, jak dobre połączenie komunikacyjne z miejscem , osobistą rekomendację od znajomego lub po prostu, że zmiany i wzorce pracy idealnie Ci odpowiadają .

* Nie zapomnij również sprawdzić: Jak przezwyciężyć nerwy podczas rozmowy kwalifikacyjnej – Niepokój może zabić szanse na rozmowie kwalifikacyjnej. Dowiedz się, jak to przezwyciężyć.

Przykładowe odpowiedzi na pytanie „dlaczego chcesz dla nas pracować

Podoba mi się filozofia Twojej firmy. Pomaganie lokalnej społeczności i aktywny udział w życiu społecznym to coś, co przyciągnęło mnie do Twojej oferty. Byłbym dumny, mogąc pracować dla firmy, która kieruje się takimi wartościami.

Czytałem referencje od Twoich pracowników w Internecie. Ludzie wydają się być zadowoleni w Twojej firmie, wydają się tutaj rozwijać zawodowo. Co więcej, Twoje biuro znajduje się zaledwie dziesięć minut pieszo od mojego mieszkania. To dwa główne powody, dla których chcę pracować dla Ciebie, a nie dla kogoś w mieście.

System świadczeń, które oferujesz swoim pracownikom, jest doskonały. Hojnie nagradzasz najlepszych ludzi i właśnie tego szukam, ponieważ chcę być jednym z najlepszych sprzedawców w firmie. Co więcej, bardzo lubię Twoje produkty i jestem również Twoim klientem.

Lista obowiązków służbowych mi odpowiada idealnie. Pracowałem już na podobnym stanowisku w firmie XYZ i z łatwością iz dużą precyzją radzę sobie z tym, co tu robisz. Chciałbym kontynuować swoją karierę w tej dziedzinie, dlatego zdecydowałem się aplikować z Tobą.

Moim celem jest zrobienie kariery w dużej międzynarodowej firmie. Dużo czytałem o Twojej firmie i biorąc pod uwagę, że jesteś liderem w tej dziedzinie i że jest z Tobą tak wiele możliwości rozwoju kariery, byłem naprawdę zmotywowany do ubiegania się o tę pracę. Co więcej, przeczytałem niesamowite rzeczy o Twoim programie szkoleniowym i chętnie nauczę się wielu rzeczy w firmie.

Codziennie korzystam z Twoich produktów i uważam je za produkty dobrej jakości. Szczerze mówiąc, mam tylko pozytywne skojarzenia z Twoją marką, dlatego zdecydowałem się aplikować z Tobą.

Jestem muzykiem, gram na różnych instrumentach, a muzyka jest moją pasją. Naprawdę nie wyobrażam sobie lepszej pracy niż sprzedaż instrumentów muzycznych, a wybór produktów w Twoim sklepie zapiera dech w piersiach.

Pewnego dnia ta firma była świetna, ale teraz walczysz. Lubię wyzwania i wierzę, że mam umiejętności, które pozwolą ci wrócić na szczyt, do którego należysz. Dlatego zgłosiłem się i złożyłem podanie o tę konkretną funkcję kierowniczą.

To moja pierwsza aplikacja o pracę i szukałem miejsca, w którym mogę się wiele nauczyć i rozwijać zawodowo. Chciałem pracować dla ludzi, którzy nie boją się zatrudniać młodych talentów i pomagać im się rozwijać. Zidentyfikowałem Twoją firmę jako takie miejsce i zdecydowałem się aplikować.

* Pomysł dla Ciebie: możesz również pobrać wszystkie przykładowe odpowiedzi w jednostronicowym pliku PDF i przećwiczyć odpowiedź na to pytanie w dowolnym momencie później:

przykładowe odpowiedzi na pytanie dlaczego chcesz z nami pracować, PDF

Zakończenie i kolejne krokiChoć większość osób ubiega się o pracę w różnych firmach, a nie ma ulubionego miejsca pracy, warto spróbować przekonać ankieterów, że ich firma to Twój pierwszy wybór, ulubione miejsce .

Chwal ich za pracę, którą wykonują powiedz im, dlaczego są wyjątkowi . Pomóż im czuć się dobrze ze swoją pracą, pomóż im dobrze się czuć podczas rozmowy kwalifikacyjnej z Tobą … Jeśli ci się to uda, Twoje szanse na podpisanie nowej umowy o pracę natychmiast wzrosną.

Co najważniejsze , dowiedz się także, jak odpowiadać na inne trudne pytania, które możesz napotkać podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

  • jakie są Twoje słabości? Jedno z najbardziej przerażających pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ale nie jest to trudne, kiedy już wiesz, co powiedzieć swoim ankieterom.
  • Jakie są Twoje oczekiwania płacowe? – Gotowy na to, na co zasługujesz? Dowiedz się, jak oszacować swoją siłę negocjacyjną i jak przedstawić swoje oczekiwania płacowe w rozmowie kwalifikacyjnej, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.Pytania do rozmowy kwalifikacyjnej dla różnych stanowisk – pytania różnią się w rozmowach kwalifikacyjnych dla różnych stanowisk. Wybierz swoje stanowisko z listy i dowiedz się dokładnie, czego możesz się spodziewać po spotkaniu z pracodawcą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy