Gdzie inwestować: crowdfunding nieruchomości a REIT

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

ZA DARMO – Przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości

Zrób pierwszy krok w kierunku budowania prawdziwego bogactwa, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Chociaż oba pozwalają inwestorom zainwestować swoje pieniądze w nieruchomości komercyjne, fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości lub REIT, a finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości to dwa bardzo różne sposoby inwestowania w nieruchomości.

Jeśli chcesz zaangażować się w potencjalnie lukratywny świat inwestycji w nieruchomości komercyjne, ale nie chcesz kupować nieruchomości bezpośrednio, oto krótki przewodnik po różnicach między REIT a crowdfundingiem nieruchomości oraz o zaletach i wadach każdego z nich.

REIT to płynne i zróżnicowane sposoby inwestowania w nieruchomości komercyjne

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, REIT działa podobnie jak fundusz inwestycyjny w tym sensie, że inwestorzy kupują akcje, a firma gromadzi pieniądze inwestorów na zakup różnych aktywów w postaci nieruchomości. Większość REITów koncentruje się na jednym rodzaju nieruchomości, takich jak budynki mieszkalne lub hotele.

REIT mają kilka kluczowych zalet w stosunku do finansowania społecznościowego na rynku nieruchomości. Po pierwsze, są to inwestycje płynne. Chociaż nie możesz łatwo (lub w ogóle) sprzedać swojego udziału w inwestycji w nieruchomości finansowanej społecznościowo, możesz kupować i sprzedawać udziały w REIT-ach za pomocą jednego kliknięcia przycisku iw ciągu kilku sekund.

Dodatkowo REIT rozkłada Twoje pieniądze na portfel nieruchomości, co pomaga zdywersyfikować ryzyko. Na przykład, jeśli zainwestujesz w REIT, który jest właścicielem 400 hoteli i jeden z hoteli boryka się z problemami, prawdopodobnie nie będzie to druzgocące dla zysków. To samo dotyczy sytuacji, gdy jakiś projekt wartości dodanej jest podejmowany w jednej z nieruchomości REIT i kończy się opóźnieniem lub kosztuje więcej niż oczekiwano. Ponieważ REIT zazwyczaj posiadają duże portfele aktywów, wyniki inwestorów nie są zbyt zależne od żadnej pojedynczej nieruchomości.

REIT może generować stabilne i niezawodne źródła dochodów od pierwszego dnia inwestycji. Istnieje kilka dobrze znanych REIT-ów, które mająfantastyczneosiągnięcia, jeśli chodzi o wypłacanie dywidend. Żeby wymienić jeden z moich ulubionych przykładówdochodyREITRealty Income zdzierżawy netto (NYSE: O) wypłaciły 588 kolejnych miesięcznych dywidend od lipca 2019 r. I zwiększyły wypłatę dywidendy przez 87 kolejnych kwartałów w zannualizowanej stopie 4,6%.

Warto również zauważyć, że REIT-y są łatwe do posiadania w sposób korzystny dla podatków, na przykład za pośrednictwem IRA. REIT nie płacą podatków od przedsiębiorstw, o ile przekazują praktycznie cały swój dochód inwestorom, ale zastrzeżenie jest takie, że podatki od dywidend REIT mogą być dość złożone. Jednak łatwo jest kupić udziały w REIT-ach w IRA i innych kontach emerytalnych uprzywilejowanych podatkowo. Możesz potencjalnie otworzyć samokierowaną IRA w celu inwestowania w nieruchomości finansowane społecznościowo, ale nie jest to tak proste, jak w przypadku REIT.

Finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości wiąże się z większym ryzykiem, ale może przynieść większe zyski

Być może największą wadą inwestowania w crowdfunding nieruchomości w przeciwieństwie do REIT jest podwyższony poziom ryzyka.

W szczególności większość transakcji finansowania społecznościowego dotyczy jednej usługi. Na przykład umowa finansowania społecznościowego może przewidywać zakup hotelu, renowację go, aby dodać wartość, zwiększyć przychody z pokoi, a następnie sprzedać go po określonej liczbie lat. To sprawia, że ​​wyniki inwestora zależąwyłącznieod wyników nieruchomości i zdolności zarządu do realizacji jego wizji. Jeśli projekt renowacji potrwa dłużej niż oczekiwano lub hotel ostatecznie nie zostanie sprzedany za tak dużo, jak sądzi firma, może to być katastrofalne dla zwrotów inwestorów.

Drugą stroną równania jest to, że inwestowanie w nieruchomości finansowane społecznościowo może przynieść bardzo lukratywne zwroty, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Często zdarza się, że transakcje finansowania społecznościowego są nakierowane na (i osiągają) roczne zwroty w wysokości 15% lub więcej. Krótko mówiąc, umowa dotycząca finansowania społecznościowego to inwestycja o wysokim ryzyku, ale z dużym potencjałem zysku.

Ponadto inwestycje w nieruchomości finansowane społecznościowo sąwysoceniepłynne, nie tylko w porównaniu z REIT, ale także w odniesieniu do zakupu własnych nieruchomości inwestycyjnych. Większość transakcji na rynku nieruchomości finansowanych z funduszy społecznościowych ma docelowy okres utrzymywania (najczęściej występuje w przedziale od trzech do siedmiu lat), a wypłata przed końcem może być niezwykle trudna lub nawet niemożliwa. Ponadto nie ma gwarancji, że umowa nie zostanie przedłużona. Na przykład, jeśli planuje się sprzedaż hotelu za pięć lat, ale w tym momencie nastąpi recesja, jest całkowicie możliwe, że sponsorzy umowy zdecydują się go zatrzymać jeszcze przez jakiś czas.

Jeśli chodzi o dochody, podczas gdy większość transakcji finansowania społecznościowego ma na celu osiągnięcie pewnego poziomu dochodu dla inwestorów, często nie jest to natychmiastowe ani przewidywalne. Jeśli transakcja ma na celu wyremontowanie nieruchomości, może minąć kilka lat, zanim nieruchomość wygeneruje wystarczający dochód, aby rozdzielić je inwestorom.

Na koniec należy wspomnieć, że większość możliwości w zakresie finansowania społecznościowego jest dostępna tylko dla akredytowanych inwestorów. Oznacza to, że aby wziąć udział w programie, będziesz potrzebować co najmniej 1 mln USD aktywów netto (z wyłączeniem głównego miejsca zamieszkania) lub 200 000 USD rocznego dochodu (300 000 USD z małżonkiem) w ciągu ostatnich dwóch lat, przy czym oczekuje się tego samego w tym roku. Większość transakcji na rynku nieruchomości finansowanych społecznościowo ma również wysokie minimalne inwestycje, na ogół 25 000 USD lub więcej.

Omówienie zalet i wad

Mając to wszystko na uwadze, oto kluczowe zalety i wady każdej opcji:

Zalety inwestowania w REIT:
 • REIT rozkłada Twoje pieniądze na portfel nieruchomości, co dywersyfikuje Twoje ryzyko inwestycyjne.
 • REIT mogą byćświetnymisposobami na osiągnięcie wysokiego poziomu trwałego i przewidywalnego dochodu.REIT to inwestycje płynne, co oznacza, że ​​można je łatwo kupić lub sprzedać w dowolnym momencie.REIT są dostępne dla wszystkich inwestorów, nie tylko dla inwestorów o wysokich dochodach lub zamożnych.REIT-y są łatwe do inwestowania za pośrednictwem IRA.Nie ma minimalnych wymogów inwestycyjnych dla REIT-ów, poza kosztem jednej akcji.Wady inwestowania w REIT:
 • REIT-y są zorientowane na stały dochód idobrezwroty, a nie naogromne. Podczas gdy nieruchomości finansowane z finansowania społecznościowego są inwestycjami o wysokim ryzyku i dużym zysku, REIT są niżej w spektrum ryzyka, co oznacza również nieco niższy potencjał zysku.Zalety inwestowania w crowdfunding nieruchomości:
 • Finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości może przynieść inwestorom doskonałe zwroty. Spośród 17 umów, które zostały zrealizowane na platformie finansowania społecznościowego CrowdStreet od lipca 2019 r., Trzy czwarte przyniosło wewnętrzne stopy zwrotu większe niż 15%.Wady inwestowania w crowdfunding nieruchomości:
 • Inwestowanie w nieruchomości finansowane społecznościowo ze względu na charakter pojedynczych aktywów sprawia, że ​​jest ono znacznie bardziej ryzykowne niż inwestowanie w REIT.
 • Inwestycje sąwysoceniepłynne – inwestuj tylko za pomocą pieniędzy, których nie będziesz potrzebować przez kilka latpodocelowym okresie utrzymywania inwestycji.Dochód może nie istnieć, może być opóźniony lub nieprzewidywalny.Większość transakcji na rynku nieruchomości finansowanych społecznościowo jest dostępna tylko dla akredytowanych inwestorów.Umowy dotyczące finansowania społecznościowego często mają wysokie minimalne inwestycje.Która jest dla Ciebie najlepsza?

  Niektórzy inwestorzy są wyraźnie lepiej przystosowani do inwestycji typu REIT, podczas gdy inni, którzy mają więcej ducha przedsiębiorczości i większą tolerancję na ryzyko, mogą być świetnymi kandydatami do inwestowania w nieruchomości finansowane społecznościowo. A prawidłowa odpowiedź może być taka, żeobarodzaje inwestycji w nieruchomości komercyjne mogą mieć miejsce w Twoim portfelu.

  Ważnym wnioskiem jest to, że są to bardzo różne sposoby inwestowania w tego samego rodzaju aktywa, dlatego ważne jest, aby odrobić pracę domową i wiedzieć dokładnie, w co się pakujesz, zanim zdecydujesz, który jest dla ciebie lepszy.

  Nieuczciwe zalety: jak nieruchomości stały się fabryką miliarderów

  Zapewne wiesz, że nieruchomości od dawna są placem zabaw dla bogatych i dobrze skomunikowanych, a według niedawno opublikowanych danych to również najlepiej prosperująca inwestycja we współczesnej historii. A biorąc pod uwagę zestaw nieuczciwych korzyści, które są zupełnie niespotykane w przypadku innych inwestycji, nie jest to niespodzianką.

  Ale w 2020 roku bariery upadły – a teraz można budować PRAWDZIWE bogactwo za pomocą nieruchomości za ułamek tego, co kiedyś kosztowało, co oznacza, że ​​nieuczciwe korzyści są teraz dostępne dla osób takich jak Ty.

  Aby rozpocząć, przygotowaliśmy obszerny przewodnik, który przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości – i udostępniliśmy go dzisiaj ZA DARMO. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać dostęp do bezpłatnej kopii.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy