Dlaczego powinieneś – a nie powinieneś – maksymalnie zwiększyć swój wkład 401 (k)

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Czy powinieneś maksymalnie zwiększyć swoje 401 (k)?

 • Dzielić
 • KołekE-mailZdjęcie: Nusha Ashjaee The Balance 2020

  Jeśli masz solidne podstawy finansowe, a program emerytalny sponsorowany przez pracodawcę jest wysokiej jakości, maksymalne wykorzystanie rocznych składek ma sens. Jeśli nadal pracujesz nad innymi aspektami swojego finansowego planu życia lub opcje 401 (k) nie są świetne, maksymalne wykorzystanie wkładu prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem.

  Spłacanie długu o wysokim oprocentowaniu, budowanie siatki bezpieczeństwa w nagłych wypadkach i skupianie się na innych celach finansowych to również ważne kroki na drodze do finansowego dobrego samopoczucia w miarę starzenia się.

  Kiedy powinieneś mieć maksimum

  W 2020 r. Maksymalna kwota, jaką możesz wnieść do planu 401 (k), wynosi 19 500 USD (25 500 USD dla osób w wieku 50 lat lub starszych). Jeśli możesz sobie pozwolić na maksymalizację swojego wkładu, możesz to zrobić.

  Niektórzy eksperci od finansów osobistych sugerują, aby przez całą karierę zawodową oszczędzać co najmniej 15% rocznego dochodu na emeryturę. Jeśli zarabiasz co najmniej 130000 USD w 2020 roku, oznacza to, że prawdopodobnie możesz wygodnie osiągnąć maksymalny wkład w wysokości 19 500 USD.

  Inną najlepszą praktyką jest wniesienie co najmniej minimum wymaganego do uchwycenia dopasowania 401 (k) pracodawcy, jeśli takie zostało przewidziane.

  Według badania przeprowadzonego przez New School’s Schwartz Centre for Economic Policy Analysis, 35% wszystkich pracowników w wieku od 55 do 64 lat nie ma oszczędności emerytalnych w ramach planu o zdefiniowanej składce, takiego jak indywidualne konto emerytalne lub plan 401 (k), lub program emerytalny ze zdefiniowanymi świadczeniami. A mediana salda na koncie o zdefiniowanej składce dla starszych pracowników, którzy go mają, wynosi 92 000 USD. To wystarczy za jedyne 300 dolarów miesięcznego dochodu na emeryturze.

  Kiedy nie powinieneś się maksymalizować

  Oczywiście nie każdy jest w stanie przekazać 19 500 dolarów rocznie na plan emerytalny. Na przykład, jeśli zarabiasz 50 000 dolarów rocznie, oznacza to 39% całkowitego dochodu, z którego część być może będziesz potrzebować na utrzymanie. W porządku jest przyznać, że możesz nie mieć nadwyżki środków pieniężnych potrzebnych do tego.

  Istnieją inne powody, by ponownie rozważyć maksymalne wykorzystanie 401 (k) wkładów. Jeśli Twój plan emerytalny w pracy jest obciążony wysokimi opłatami i wydatkami lub ma słaby skład inwestycyjny, może nie być warty przekraczania maksymalnej składki, za którą możesz uzyskać odpowiadającą firmie. Informacje te można zwykle znaleźć w podsumowaniu planu i raporcie rocznym. Wcześniejsze 

  Twoje 401 (k) to jednak tylko jeden potencjalny pojazd emerytalny, a przy rozważaniu, czy powinieneś wpłacać maksymalne dozwolone przez prawo składki na 401 (k), bierze się pod uwagę wiele czynników.

  Inne konta emerytalne uprzywilejowane podatkowo, takie jak tradycyjne lub Roth IRA, pozwalają na wpłacanie do 6000 USD rocznie (7000 USD w przypadku osób w wieku 50 lat lub starszych) i zapewniają większą kontrolę nad opcjami inwestycyjnymi. Wcześniejsze 

  Rozważania finansowe przed maksymalnym wykorzystaniem

  Twój plan 401 (k) nie jest jedyną rzeczą, którą musisz sfinansować w latach pracy. Jest kilka ważnych celów finansowych, które powinieneś spróbować osiągnąć, zanim zaczniesz wpłacać maksymalną kwotę do 401 (k):

 • Masz co najmniej od trzech do sześciu miesięcy podstawowych kosztów utrzymania odłożonych na fundusz ratunkowy.
 • Wyeliminowałeś wysokoprocentowe zadłużenie na kartach kredytowych, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe itp.Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia krótkoterminowych celów finansowych, takich jak posiadanie dziecka, zakup domu lub inny duży zakup.Masz odpowiednie ubezpieczenie na życie.Inne ważne cele finansowe do rozważenia

  W zależności od Twojej wyjątkowej sytuacji finansowej możesz mieć dodatkowe cele finansowe do rozważenia, aby zdecydować, ile wnieść do Twojego 401 (k):

 • Masz formalny plan majątkowy, w tym testamenty i inne ważne dokumenty (testamenty życiowe, pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej, trusty itp.).
 • Wpłacasz maksymalną możliwą kwotę na swoje zdrowotne konto oszczędnościowe (jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym podlegającym wysokiemu odliczeniu).Masz odpowiednie ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy, aby chronić siebie i swoją rodzinę w przypadku opuszczenia pracy przez sześć miesięcy lub dłużej.Jeśli zbliżasz się do emerytury, masz przygotowane długoterminowe plany opieki.Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są prezentowane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem obejmującym możliwą utratę kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy