Dlaczego Ethereum spadł tak mocno? Bitcoin koryguje, a rynki kryptowalut podążają za nimi.

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

@ rahulsood Rahul Sood

Krypto to nie fanaberia. Crypto to nieuniknione rozszerzenie fintech, ewolucja zapewniająca funkcjonalność i bezpieczeństwo nigdy wcześniej nieosiągalne. To nie jest opinia; To jest fakt

Spekulanci patrzą na każdy rynek i na dobre lub na złe, żaden rynek nie jest napędzany tylko przez jego funkcjonalność. W kryptowalutach pierwsi spekulanci zobaczyli Bitcoina i zdecydowali się na zakup, wierząc, słusznie, że kryptowaluty stworzą trwałe rozwiązania, które będą napędzać długoterminowy wzrost.

Druga fala spekulantów zobaczyła, że ​​ta grupa kupowała kryptowaluty, być może tylko w pewnym stopniu rozumiała powód, a wielu kupowało, zakładając, że ich nerdy przyjaciele wiedzą, co się dzieje. Cena zaczęła rosnąć.

Trzecia fala sprawiła, że ​​cena tych tokenów wzrosła w porównaniu z poprzednimi falami kupujących i zrozumiała, że ​​więcej osób chciałoby kryptowalut, ponieważ kurs nadal rośnie. Wtedy na rynku nastąpiła znacząca zmiana: od potencjału technologii do postrzegania jej wartości.

Kiedy ludzie pytają: „Co daje Bitcoin (lub cokolwiek) wartość? Odpowiedź powinna być „Co Bitcoin może zrobić albo „co to będzie zrobić, nigdy „Ponieważ ludzie uważają, że jest cenny. Kiedy wystarczająca liczba ludzi wierzy, że coś ma wartość wyłącznie ze względu na przekonania społeczne, nazywa się to bańką. Na przykład fiat ma wartość nie tylko dlatego, że jest postrzegany jako mający wartość, ale dlatego, że ta wartość jest egzekwowana , co tworzy funkcję (kupowanie).

Kiedy cena opiera się wyłącznie na zaufaniu, wtedy rynek zaczyna wyprzedzać swoje funkcje.

Stało się to, gdy pojawiły się fale spekulantów, którzy nie rozumieli rynku i wrzucali pieniądze do blockchain, zawsze zakładając, że ktoś inny przyjdzie, aby podnieść cenę. W coraz większym stopniu cena zaczęła odrywać się od funkcji, a oszustwa zaczęły się rozwijać dzięki entuzjazmowi połączonemu z ignorancją.

Co przywiodło nas tutaj, moment, w którym ogromne sumy bogactwa są przechowywane w Bitcoin i innych kryptowalutach, które właściciele kupili tylko dlatego, że widzieli, jak cena gwałtownie rośnie. Co się dzieje, gdy niepewne zaufanie oparte wyłącznie na cenie zaczyna zanikać?

Istnieje limit wzrostu ze spekulacji na każdym rynku, ponieważ istnieje ograniczona ilość bogactwa, które można wpompować na rynek. Giełda przeżywa obecnie korektę – spada o 10–20% swojej zgromadzonej wartości, gdy spekulanci pozbywają się aktywów napędzanych nadmiernym zaufaniem – i robi to mniej więcej co dwa lata.

Crypto również widzi korektę, ponieważ obecny rynek kryptowalut w dużej mierze opiera się na zaufaniu, a nie na funkcjonowaniu.

Ostatni rok był rokiem ICO. Teraz z systemu wyciąga się mnóstwo pieniędzy spekulantów, ponieważ wiele z tych tokenów ICO nie dostarcza. Faktem jest, że większość ICO to szarańcza, żywiąca się zaufaniem stworzonym przez produktywne projekty, takie jak Ethereum.

Brak regulacji i ochrony konsumentów w połączeniu z olbrzymim napływem działalności spekulacyjnej nadmuchały rynek. Rynek teraz się poprawia, ponieważ te tandetne ICO mrożą zaufanie.

To dobrze, chociaż żetony jakości grzęzną w hałasie, to nie ma znaczenia – w końcu zobaczysz przez proces eliminacji, długoterminowe, mocne projekty będą się rozwijać, ponieważ ten mróz jest zabijając wszystkie owady.

Będzie to trwać, dopóki rynek nie zostanie ponownie zasilony przez ludzi inwestujących w technologię (zamiast spekulować ceną), a roje oszustw zostaną usunięte, a podobna korekta z pewnością nastąpi na rynku kryptowalut po boomach w przyszłości.

Jak to się dzieje, prawie każdy token, od potężnego Bitcoina do najbardziej gównianego pump and dump, będzie się wyginał i spłaszczał. Tokeny z faktycznym użyciem zostaną przywrócone w dłuższej perspektywie, ponieważ użytkownicy kupują je dla swoich funkcji, a nie abstrakcyjnych spekulacji.

Nie ważne co, śledź Bitcoin. Kiedy spada, wszystko się psuje. Kiedy idzie w górę, to samo. Ponieważ Bitcoin jest powiązany ze wszystkim i najczęściej używanym tokenem, ma to sens. Blockchain to koryto rzeki, ale Bitcoin to woda. Jego fale podnoszą lub obniżają wszystko inne.

Ale faktem pozostaje, że kryptowaluty zapewniają bezpieczeństwo, szybkość i łatwość transakcji, które pozwolą przepisać fintech na całym świecie. Technologia ta ma jeszcze mniej niż dziesięć lat i jej rozwój zależy od sieci użytkowników, dostawców, infrastruktury i innowatorów.

Korekta jest oznaką zdrowia: zapobiega powstawaniu bąbelków i oznacza, że ​​mniej ludzi zakocha się w tych oszukańczych monetach, podczas gdy agencje regulacyjne zaczną rozumieć tę technologię. Wspaniale będzie widzieć presję wywieraną na Ethereum, ponieważ prowadzenie ICO z tyłu wyczerpanej społeczności staje się trudniejsze.

Tokeny bezpieczeństwa są w drodze wraz z giełdami zatwierdzonymi pod kątem bezpieczeństwa. Przyniesie to zupełnie nowy rodzaj kapitału na rynek kryptowalut i będzie wymagało pewnego poziomu zaangażowania ze strony zaangażowanych firm. Powinno to pomóc w stworzeniu bezpieczniejszego rynku, na którym więcej projektów może się rozwijać w bardziej stabilnym środowisku.

W przypadku UnikoinGold ta korekta jest w porządku. Unikrn koncentruje się na tworzeniu długoterminowej stabilności dla użytkowników i maksymalnej długoterminowej siły tokenów. Nie osiągnęlibyśmy tego punktu w świecie, w którym rynek sam się nie poprawił; stabilność (w tym stabilny wzrost) byłaby niemożliwa.

Nasza platforma funkcjonuje od miesięcy i jest stale ulepszana z dnia na dzień, dzięki czemu UKG może zapewnić graczom i fanom e-sportu bezprecedensowe, płynne (i poza tym niemożliwe) doświadczenie.

Wiemy, że kryptowaluty to zakłócenie, a nie moda. Budujemy z myślą o przyszłości, a nie tylko o teraźniejszości. Budujemy dla funkcji, a nie tylko percepcji. To nie jest opinia; to jest fakt.

Hej, jeszcze jedno – gdy ktoś zapyta Cię, dlaczego ceniony jest Bitcoin

10.000 dolarów, powiedz im to;

Całkowity rynek złota jest wart 7 bilionów dolarów, a cały rynek kryptowalut (w tym wszystkie altcoiny) jest wart około 300 miliardów (ish?). Bitcoin jest wymienny, bardziej przenośny, o wiele łatwiejszy do przeprowadzenia niż złoto. Bitcoin jest * naprawdę * skończony i możliwy do prześledzenia. Podczas gdy złoto jest przedmiotem handlu głównie na papierze, a nie ma wystarczającej ilości złota, aby pokryć cały papier. Złoto to dla mnie największe ponzi na ziemi – i niestety wielu ludzi go nie rozumie – ale gwarantuję, że młodsze pokolenia to dostaną. Dlatego złoto stanie się mniej istotne, a Bitcoin zastąpi w przyszłości złoto jako środek przechowywania wartości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy