Czy The Next Bank Bailout doprowadzi do bankructwa Amerykę?

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Więcej

Czy ratowanie banków może doprowadzić do bankructwa Ameryki? Dlaczego kongres miałby na to pozwolić?

W niedawnym Daily Pfennig przyjaciel Chuck Butler opowiada o edukacji swoich wnuków na temat najgorszego prezydenta, jaki kiedykolwiek istniał:

„…. Nie mogłem pozwolić, żeby to jedno się wymknęło… Wyjaśniłem im, że Woodrow Wilson był najgorszym prezydentem wszechczasów… a kulminacją było to, że wprowadził Rezerwę Federalną… .

Kongresman Minnesoty Charles A. Lindbergh (ojciec słynnego lotnika) ostrzegł:

„System finansowy… został przekazany Zarządowi Rezerwy Federalnej. Rada ta zarządza systemem finansowym z upoważnienia… grupy czysto spekulacyjnej .

Banki kontra Ameryka

Investopedia zapewnia historię FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation):

„Z powodu chaosu finansowego wywołanego krachem na giełdzie w październiku 1929 r., Do marca 1933 r. Upadło ponad 9 000 banków, co sygnalizuje najgorszy kryzys gospodarczy we współczesnej historii.

… Celem FDIC było zapewnienie stabilności gospodarki i upadającego systemu bankowego.

… FDIC uznano za sukces, gdy w 1934 r. Zamknięto tylko dziewięć dodatkowych banków.

… Lata 1933–1983 charakteryzowały się wzrostem akcji kredytowej bez proporcjonalnego wzrostu strat kredytowych….

… W latach 60. działalność bankowa zaczęła się zmieniać. Banki zaczęły podejmować nietradycyjne ryzyko i rozszerzać sieci oddziałów na nowe terytorium wraz z rozluźnieniem przepisów dotyczących rozgałęziania. … Ten trend ostatecznie dogoniłby sektor bankowy….

… Lata 80-te to początek deregulacji banków.

… Te przepisy zezwalały na zniesienie górnych limitów stóp procentowych, złagodzenie ograniczeń w udzielaniu pożyczek i unieważnienie przepisów dotyczących lichwy w niektórych stanach.

… Kongres przeszedł przez Garn-St. Ustawa Germain o instytucjach depozytowych, która sprzyjała deregulacji banków i metodom postępowania w przypadku upadłości banków. Wszystkie te wydarzenia doprowadziły do ​​50% wzrostu odpisów kredytowych i upadku 42 banków w 1982 r.

Kolejnych 27 banków komercyjnych upadło w pierwszej połowie 1983 r., A około 200 upadło do 1988 r. Po raz pierwszy w okresie powojennym FDIC był zobowiązany do wypłaty roszczeń deponentom upadłych banków, co podkreśliło znaczenie FDIC i ubezpieczenie depozytów .

Przez ostatnie kilka miesięcy dodałem do zakładek kilka artykułów ze znakomitej publikacji Wall Street On Parade. (WSOP) Patrzą za kulisy.

„Nieprzyzwoity przepływ pieniędzy z nowojorskiego Fed do domów handlowych na Wall Street nie zaczął się wraz z epickim kryzysem finansowym 2008 roku…. Zaczęło się po upadku dot.com, który był napędzany oszukańczymi badaniami z domów handlowych Wall Street. Pieniądze z Fedu na Wall Street po prostu płynęły pod osłoną kryzysu z 11 września .

Duża część winy za pomoc dla banków w 2008 r. Polegała na uchyleniu ustawy Glass-Steagall, która zezwalała bankom na łączenie się z firmami inwestycyjnymi, obecnie powszechnie nazywanymi „bankami kasynowymi.

W ramach pakietu ratunkowego w 2008 r. Kongres uchwalił ustawę o reformie finansowej Dodda-Franka, która miała uczynić te megabanki bezpieczniejszymi, tak aby pomoc nigdy się nie powtórzyła. Gry hazardowe o najwyższym ryzyku, pochodne, miały zostać wyeliminowane z ochrony federalnej.

W 2014 roku Pam Martens informuje nas, że Citigroup lobbowała za deregulacją, w tym instrumentami pochodnymi.

„Citigroup wcisnęła swoje przepisy deregulacyjne do kwoty 1,1 bln USD wydatków Cromnibusa…. Citigroup była w stanie uchwalić tę oburzającą ustawę deregulacyjną, ponieważ większości Kongresu i prezydenta „brakowało woli politycznej i „męstwa, by krytycznie kwestionować instytucje i cały system, którym powierzono nadzór. (Podkreślenie moje)

… Przy chętnym udziale Kongresu i Prezydenta (kraju) przygotowano się na kolejną zapaść finansową….

Ustawodawstwo… zezwala Citigroup i innym bankom z Wall Street na przechowywanie ich najbardziej ryzykownych aktywów – swapów stóp procentowych i innych instrumentów pochodnych – w jednostce bankowej zabezpieczonej zabezpieczeniem depozytów FDIC, która z kolei jest zabezpieczona przez podatnika w USA, zapewniając w ten sposób kolejną bailout… jeśli po raz kolejny wysadzi się w powietrze z kwaśnych zakładów pochodnych . (Podkreślenie moje)„W ustawie o Rezerwie Federalnej nie ma nic, co pozwoliłoby jej być pożyczkodawcą ostatniej instancji dla domów handlowych na Wall Street. Okno rabatowe Fed, które zgodnie z prawem ma prawo udzielać pożyczek awaryjnych lub sezonowych, jest prawnie ograniczone tylko do banków przyjmujących depozyty, a nie do domów handlowych z Wall Street.

A jednak ratowanie Wall Street jest dokładnie tym, co robił Fed… i to, co zrobił potajemnie na kwotę 29 bilionów dolarów podczas kryzysu finansowego od grudnia 2007 do połowy 2010 roku.

… Bieżący bip pieniądza Fed… wpływa na gospodarkę, ponieważ zwiększa rozmiar bilansu Fed (teraz z powrotem powyżej 4 bilionów dolarów), o który ostatecznie podatnik USA jest na haku. (Podkreślenie moje)

Wpływa na gospodarkę USA, ponieważ pogarsza istniejącą bańkę, która już istnieje na giełdzie, tym samym pogłębiając nieuniknione pęknięcie bańki.

… Na zawołanie nowojorski Fed, regionalny bank Fed, który bezpośrednio kontroluje ten kurek z pieniędzmi na Wall Street i był głównym stonewallerem podczas kryzysu finansowego, wraca do swoich starych gier, polegających na odrzucaniu, udaremnianiu lub oszukiwaniu żądań informacje o tych pożyczkach repo od obywateli i mediów.

FDIC został przejęty

FDIC został utworzony, aby chronić deponentów przed utratą pieniędzy, gdy bankierzy podejmują złe decyzje. Kiedy bank upadł, FDIC wkroczył i zapłacił deponentom i zbył aktywa bankowe, sprzedając bank lub część ich aktywów innym bankom.

Gdy banki zostały zderegulowane, duże banki wykupiły lub połączyły się z mniejszymi bankami, aby stworzyć OGROMNE organizacje bankowe. Liczba banków komercyjnych w USA dramatycznie spadła. W 1984 r. Było ponad 14 000 banków komercyjnych, obecnie jest ich mniej niż 5 000.

WalletHub udostępnia interesującą grafikę pokazującą ogromną koncentrację w niewielkiej liczbie banków:

Przez ponad 50 lat system bankowy w połączeniu z ubezpieczeniem FDIC działał całkiem dobrze. Gdy banki deregulowały, połączyły się z domami maklerskimi i dokonywały ryzykownych inwestycji – ich zyski poszybowały w górę – aż do upadku ich ryzykownego domu z kartami.

Większość opinii publicznej była przeciwna ratowaniu banków w 2008 roku. Fed twierdził, że banki są „zbyt duże, by upaść. Fed, będący własnością tych upadających instytucji, przekonał Kongres do ich ratowania, obniżając stopy procentowe, jednocześnie niszcząc każdy plan emerytalny i 401 tys. W kraju. Pomoc finansowa odbyła się kosztem amerykańskiego podatnika i obywateli. Nigdy nie pozwolono, aby stopy procentowe powróciły do ​​poziomu wolnorynkowego.

Ustawa Dodda-Franka miała zagwarantować, że to się nigdy nie powtórzy. Tak, jasne! Banki po cichu odzyskały ryzyko związane z instrumentami pochodnymi pod parasolem ubezpieczeniowym, zabezpieczonym przez podatników z USA.

Czy banki są teraz bezpieczne?

„Ostatnie 10 tys. (Raporty roczne) złożone przez największe banki z Wall Street, obejmujące ich kondycję finansową na dzień 31 grudnia 2018 r., Stanowią jak dotąd najsilniejszy argument dla Kongresu do uchwalenia przepisów oddzielających banki komercyjne ubezpieczone federalnie przyjmujące depozyty od kasyna handlowe na Wall Street.

Innymi słowy, Kongres musi przywrócić ustawę Glassa-Steagalla, która chroniła amerykański system finansowy przez 66 lat, aż do jej uchylenia w 1999 roku. (Podkreślenie moje)

WSOP dostarcza informacji o ogromnych zakładach na instrumenty pochodne, które stawia Wall Street. Jeśli banki przegrają, spodziewają się, że zostaną ponownie wykupione.

„Spośród największych banków na Wall Street, JPMorgan Chase ma największą ekspozycję na instrumenty pochodne, z ekspozycją 45,2 bln USD, według grafiki National Information Center. Tak, powiedzieliśmy „bilion.

Czego oczekiwać

Pam Martens podsumowała:

„To tak niewiele się zmieniło od krachu finansowego w 2008 r. – najbardziej niszczycielskiego załamania gospodarczego Stanów Zjednoczonych od czasu Wielkiego Kryzysu – powinno być priorytetem dla każdego zaangażowanego Amerykanina i każdego kandydata na prezydenta w 2020 r..

To, co „powinno być priorytetem, nie dzieje się. Kongres pokazał, że „brakowało im woli politycznej i „odwagi, by krytycznie kwestionować instytucje … którym powierzono nadzorowanie. Zamiast tego, nasz krajobraz polityczny na rok 2020 jest skażony polityczną histerią, w przeciwieństwie do rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Przyjaciel i ekspert, Chuck Butler, powiedział nam, że Fed podnosi stopy procentowe przez mniej więcej rok, potrzebując „swobody ruchu na następny kryzys i ewentualny ratunek. Wielu ekspertów przewiduje, że stopy procentowe będą zerowe lub ujemne, ponieważ Fed chroni własne kosztem seniorów, oszczędzających i podatników.

Nikt nie wie, co ani dokładnie, kiedy nastąpi ten kryzys, ale nie będzie to piękne. Zachowaj i powiększaj swoje zasoby złota. Prawdziwa reforma doprowadziłaby nas z powrotem do standardu złota, podczas gdy nasze zasoby w dolarach amerykańskich stałyby się prawie bezwartościowe.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź moją stronę internetową lub śledź mnie na Facebooku.

Do następnego razu…

„Ekonomiczna niezależność jest podstawą jedynego wartego cholery wolności. – HL Mencken

Ujawnienie linków partnerskich Ten post zawiera linki partnerskie. Jeśli dokonasz zakupu po kliknięciu tych linków, otrzymamy prowizję, która pomoże utrzymać Miller w ruchu. Dziękuję za Twoje wsparcie!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy