Czy mogę przenieść koszty zamknięcia na spłatę kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Stopę Procentową

Jaka jest opłata za wycenę zakupu domu?

Wśród wielu zmiennych związanych z ustalaniem kredytu hipotecznego przy zakupie domu są takie elementy, jak koszty zamknięcia, punkty i ubezpieczenie domu. Ponieważ koszty zamknięcia są dużą pozycją po zakończeniu zakupu domu, kupujący powinni być świadomi tych kosztów, aby zdecydować, jak najlepiej sobie z nimi poradzić. Chociaż możliwe jest sfinansowanie kosztów zamknięcia , powinieneś znać zalety, wady i alternatywy, zanim to zrobisz.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Często możesz przenieść koszty zamknięcia do kredytu hipotecznego, ale warto poprosić o pomoc sprzedawcę, pożyczkodawcę lub agenta nieruchomości.

Cóż, mogę?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Zwykle koszty zamknięcia można przenieść do faktycznego kredytu hipotecznego, niezależnie od tego, czy jest to nowy kredyt hipoteczny, czy refinansowanie kredytu hipotecznego. Ale dłuższa odpowiedź zawiera to pytanie: Czy powinieneś? Odpowiedź brzmi: tak, nie i być może, ale zanim zdecydujesz, co jest dla Ciebie odpowiednie, należy przeanalizować przewidywane koszty zamknięcia .

Co obejmuje koszty zamknięcia

Koszty zamknięcia to znaczny wydatek, wymagający starannego rozważenia przy zakupie kredytu hipotecznego. Koszty zamknięcia obejmują takie rzeczy, jak opłaty za obsługę pożyczki przez pożyczkodawcę, opłaty za zapewnienie jasnego tytułu, opłaty od rzeczoznawcy majątkowego oraz opłaty za rejestrację aktu notarialnego od lokalnych urzędów państwowych. Następnie są „punkty, które są kosztami odsetek z góry, które płacisz, aby kwalifikować się do niższej stopy procentowej. Każdy punkt to 1 procent całkowitej kwoty pożyczki.

Koszty zamknięcia różnią się w zależności od regionu, od 1 do 8 procent ceny domu . Zazwyczaj stanowią one 2 procent ceny domu , więc koszty zamknięcia domu o wartości 250 000 USD mogą wynosić od 5 000 do 7500 USD – to niemała zmiana, jeśli już trzeba było wpłacić gotówkę na zaliczkę.

Uwagi dotyczące kosztów zamknięcia

Mogą istnieć sposoby na przesunięcie kosztów zamknięcia. Kontynuując negocjacje dotyczące kredytu hipotecznego zapytaj, czy sprzedawca poniesie koszty zamknięcia . To, czy się zgodzi, może zależeć od tego, jak zmotywowany jest do sprzedaży i od lokalnych warunków ekonomicznych. Nawet jeśli sprzedawca nie zgadza się na całą kwotę, czasami zgadza się podzielić koszty.

Agenci nieruchomości, chcąc sfinalizować transakcję, czasami pomagali przy zamykaniu kosztów. Jeśli to się nie powiedzie poproś pożyczkodawcę o ustępstwo , ponieważ wiele opłat zostanie przekazanych pożyczkodawcy. Ostrzegamy jednak, że może to skutkować nieco wyższą stopą procentową, ale pomoże to osiągnąć cel polegający na rolowaniu kosztów zamknięcia w samym kredycie hipotecznym.

Czy powinieneś je przewrócić?

Może się zdarzyć, że Twoja pierwsza wpłata jest najmniejszym minimum, że próba uwzględnienia kosztów zamknięcia w faktycznym kredycie hipotecznym może sprawić, że będziesz poza oknem zatwierdzenia . W takiej sytuacji stosunek zadłużenia do wartości rynkowej domu jest zbyt niski. W trudnej sytuacji gospodarczej pożyczkodawcy uważnie obserwują ten wskaźnik, aby mieć pewność, że faktycznie poradzisz sobie z kredytem hipotecznym.

Ale jeśli masz odpowiednią amortyzację między kwotą kredytu hipotecznego a wycenioną wartością domu, uwzględnienie kosztów zamknięcia kredytu hipotecznego może dać ci chwilę wytchnienia do ponownego wyłożenia domu lub umieszczenia na bardzo potrzebnym podjeździe. Pamiętaj tylko, że jeśli włożysz koszty zamknięcia do kredytu hipotecznego, będziesz chciał zaplanować pozostanie w domu przez chwilę, ponieważ odzyskanie kosztów zajmie kilka lat.

Więcej artykułów

Jakie są opłaty za tytuł hipoteczny? →

Lista kontrolna zakupu domu →

Stawki refinansowania kredytu hipotecznego bez kosztów zamknięcia →

  • Bankrate: ile kosztuje zamknięcie w twoim stanie?
  • SmartAsset: wady i zalety finansowania kosztów zamknięciaPstrokaty głupiec: jak finansowanie kosztów zamknięcia wpływa na stopę procentową?Jan Wondra zaczął pisać w 1979 roku dla „Milwaukee Journal, „Minneapolis & St. Paul Skyway News, „Sauk County Media i „Adoptive Family. Posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie dziennikarstwa i projektowania na University of Wisconsin.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy