Co zrobić, jeśli zbliżasz się do emerytury z zadłużeniem na karcie kredytowej

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Zbyt wiele osób pozwala, by zadłużenie na karcie kredytowej pożreło ich marzenia emerytalne.

Przejście na emeryturę bez zadłużenia jest idealne, ale niestety nie zawsze jest możliwe. Według badań statystyk zadłużenia na kartach kredytowych przeprowadzonych przez The Ascent, najbardziej zadłużonymi osobami są osoby w wieku od 50 do 59 lat – zaledwie kilka lat od osiągnięcia wieku emerytalnego.

Przy wysokim oprocentowaniu kart kredytowych przeniesienie tego długu na emeryturę może oznaczać drastycznie mniejszy dochód do dyspozycji, kiedy najbardziej go potrzebujesz. Może to nawet oznaczać pobieranie środków z kont emerytalnych w szybszym tempie niż planowano i potencjalne wyczerpanie pieniędzy. Jeśli zbliżasz się do wieku emerytalnego z zadłużeniem na karcie kredytowej, oto jak zaradzić tej sytuacji.

Najpierw skoncentruj się na zadłużeniu o wysokim oprocentowaniu

Twoim głównym priorytetem powinna być spłata zadłużenia o wysokim oprocentowaniu – powyżej 7% – takiego jak zadłużenie na karcie kredytowej.

Chociaż może być kuszące, aby skupić się na powiększaniu kont emerytalnych wraz z wiekiem, spłata zadłużenia o wysokim oprocentowaniu faktycznie zapewni lepszy zwrot. Średnie oprocentowanie karty kredytowej wynosi 14,52% od maja 2020 r., Co oznacza, że ​​spłata zadłużenia na karcie kredytowej przynosi średni zwrot z inwestycji 14,52%. Średni długoterminowy zwrot z inwestycji giełdowych wynosi 7%.

Zbliżając się do emerytury z zadłużeniem na karcie kredytowej, skieruj cały swój dochód do dyspozycji na spłatę tego długu. Jeśli możesz zwiększyć swój dochód do dyspozycji, obniżając koszty lub zarabiając więcej pieniędzy, wykorzystaj dodatkowe pieniądze na szybszą spłatę wysokoprocentowego zadłużenia.

Jeśli masz kilka sald na karcie kredytowej, najpierw skup się na spłacie salda z najwyższą stopą procentową. Możesz również rozważyć pożyczkę konsolidacyjną zadłużenia, aby zebrać całe zadłużenie z tytułu karty kredytowej w ramach jednej pożyczki, ale jest to korzystne tylko wtedy, gdy możesz w ten sposób uzyskać niższe oprocentowanie.

Obniżenie oprocentowania karty kredytowej to jeden z najlepszych sposobów na szybką spłatę zadłużenia, a dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które można przeznaczyć na emeryturę. Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i wynegocjuj niższe oprocentowanie, szczególnie jeśli masz dobry kredyt i zawsze płaciłeś na czas.

Powinieneś również rozważyć użycie karty kredytowej z przelewem salda, aby spłacić dług – lub przynajmniej jego część – przy 0% początkowej RRSO przez okres do 18 miesięcy. Mając półtora roku na spłatę długu bez odsetek, możesz zrobić w nim większe szkody. Upewnij się jednak, że możesz spłacić saldo w całości przed końcem okresu wstępnego karty. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał zapłacić odsetki od pozostałego salda w zwykłym APR karty, które zwykle jest dość wysokie.

Po spłaceniu kart kredytowych czas nadrobić oszczędności. Wszystkie pieniądze, które wydawałeś na comiesięczne wypłaty, przelej na swoje konta emerytalne.

Stwórz dodatkowe źródła dochodów emerytalnych

Jeśli zalegasz ze swoim planem emerytalnym, ponieważ spłacasz dług, budowanie w swoim życiu dodatkowych źródeł dochodu emerytalnego może być mądre. Oprócz ZUS i kont emerytalnych i inwestycyjnych zastanów się, czy możesz generować dodatkowe strumienie dochodów.

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, dochód z wynajmu może zapewnić dodatkowy przepływ gotówki na emeryturze. Wynajem wakacyjny, jeśli jest finansowany w sposób odpowiedzialny, może zapewnić strumień dochodu, a także miejsce na emeryturę.

Jeśli życie zawodowe pozostawiło Cię z poszukiwanymi umiejętnościami i doświadczeniem – lub infrastrukturą kontaktów i wiedzą branżową – zastanów się nad poszukaniem możliwości wykorzystania tych umiejętności na emeryturze w niepełnym wymiarze godzin. Na przykład doradztwo i nauczanie jako przedłużenie poprzedniej kariery może być lukratywnym zajęciem dodatkowym, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy i chcesz kontynuować pracę w niepełnym wymiarze godzin.

W razie potrzeby odłóż emeryturę

Jeśli nie możesz spłacić zadłużenia na karcie kredytowej przed przejściem na emeryturę, możesz pomyśleć o przepracowaniu jeszcze kilku lat, aby spłacić ten dług, aby mieć lepszą sytuację finansową. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale na emeryturze prawdopodobnie poczujesz się mniej zestresowany bez salda karty kredytowej wiszącego nad głową.

Ponadto odroczenie przejścia na emeryturę ma jeszcze jedną korzyść finansową. Jeśli zaczekasz do ukończenia 70 lat z wypłatą świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych, otrzymasz większe miesięczne świadczenie, które obejmuje opóźniony kredyt emerytalny. Ta wyższa kwota zasiłku przysługuje do końca życia, więc wzrost dochodów z Ubezpieczeń Społecznych może być znaczny.

Ostatecznie sytuacja każdego jest inna, ale spłata zadłużenia na karcie kredytowej przed przejściem na emeryturę jest ogólnie mądra. Niezależnie od tego, czy minęło zaledwie kilka lat, czy więcej niż dziesięć lat, obniżenie salda karty kredytowej do 0 USD teraz sprawi, że wygodna emerytura będzie o wiele łatwiejsza.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy