4 najlepsze inwestycje do zrobienia w tym roku

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać
Tweetnij to
Nadchodzi nowy rok i wreszcie masz trochę pieniędzy do zainwestowania. Może właśnie dostałeś podwyżkę. A może premia na koniec roku wypala dziurę w kieszeni. Tak czy inaczej, musisz mądrze inwestować, jeśli chcesz, aby te dodatkowe dolary się liczyły.

Problem w tym, że nie masz pojęcia, gdzie zainwestować swoje pieniądze. Chociaż zdajesz sobie sprawę z niezliczonych dostępnych opcji inwestowania, sama liczba możliwości jest przytłaczająca.

W świecie inwestowania nazywa się to „paraliżem przez analizę. Spędzasz tyle czasu na analizowaniu swoich opcji, że odkładasz to i nigdy nie inwestujesz. W końcu dodatkowa gotówka, którą odłożyłeś, zostanie pochłonięta przez rachunki lub nieoczekiwane wydatki. Innymi słowy, życie się dzieje.

4 inwestycje, które absolutnie powinieneś dokonać w 2018 roku

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja dodatkowa gotówka nie zniknie, musisz ją od razu zainwestować. Pewna ilość analiz jest w porządku, jeśli pomaga znaleźć odpowiednie opcje inwestycyjne dla Twoich celów, ale nadal musisz działać szybko.

Mając to na uwadze, chciałem podzielić się, jak sądzę, czterema najlepszymi sposobami inwestowania nadwyżek w 2018 roku.

Biden potwierdza: „Wyeliminuję Twój dług studenckiPropozycja: Przebacz 25 000 dolarów kredytów studenckichNowa aplikacja PPP o wybaczenie została opublikowana: co musisz wiedzieć# 1: GiełdaChociaż „inwestuj na giełdzie to jedna z najbardziej podstawowych rad, jakie kiedykolwiek przeczytałeś, proszę, wysłuchaj mnie w tej sprawie. Chociaż wszyscy wiedzą, że inwestowanie na giełdzie zawsze się opłaciło, jest zbyt wielu ludzi, którzy nie ufają rynkom finansowym i decydują się całkowicie siedzieć z boku.

Są też ludzie, którzy uważają, że giełda jest teraz tak przewartościowana, że ​​szaleją, żeby wskoczyć. Ale oto jedna rzecz: nikt nie mówi ci, żebyś wkładał każdy dodatkowy cent, jaki masz, na akcje. Zamiast tego sugeruję inwestowanie w czasie niewielkich sum pieniędzy przy użyciu metody zwanej „uśrednianiem kosztu dolara.

Uśrednianie kosztów w dolarach wymaga od nas, abyśmy przez dłuższy czas wpychali nasze pieniądze w inwestycje. To może być 12 miesięcy. To będzie 18 miesięcy. Heck, to może być pięć lat.

Doradca finansowy w Kolorado, David Henderson z Jenkins Wealth, idzie dalej i wyjaśnia, jak działa uśrednianie ceny w dolarach: „Kiedy rynek jest wysoki, kupujesz mniej akcji, a kiedy rynek jest niski, kupujesz więcej akcji, mówi. Oznacza to, że z biegiem czasu będziesz mieć niższą średnią cenę akcji, korzystając z tej metody. Oczywiście łatwo jest zrozumieć, dlaczego byłoby to korzystne.

Skoro już omówiliśmy znaczenie inwestowania na giełdzie, porozmawiajmy o tym, gdzie dokładnie zainwestować Twoje pieniądze. Jakie są najlepsze narzędzia i pojazdy, których możemy użyć?

To kolejna sytuacja, w której możliwości są przytłaczające. Mimo to zazwyczaj sugeruję, aby ludzie zmoczyli stopy w funduszach inwestycyjnych lub ETF.

Jeśli masz doradcę finansowego pracującego w Twoim imieniu, może on być w stanie wyeliminować dobrze działające, aktywnie zarządzane fundusze inwestycyjne od tych, które nie radzą sobie tak dobrze. W przeciwnym razie możesz inwestować w fundusze indeksowe, które nie są aktywnie zarządzane, ale mają długą historię solidnych zwrotów.

Jeśli masz już konto maklerskie, możesz go trzymać. W przeciwnym razie będziesz musiał znaleźć nowe miejsce, aby pomóc Ci zainwestować swoje środki. Jedną z firm, które zawsze sugeruję, jest Betterment. Dzięki Betterment Twoje pieniądze mogą zostać zainwestowane w fundusze ETF i nie pobierają one opłaty za zarządzanie nimi za Ciebie. Ponadto faktycznie wybierają fundusze ETF, w które inwestujesz, na podstawie Twojego apetytu na ryzyko, celów inwestycyjnych i innych czynników.

Co to znaczy? Oznacza to, że możesz zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze, a następnie usiąść i cieszyć się zyskami i pozwolić im wykonać ciężką pracę.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoimi inwestycjami, internetowe firmy brokerskie, takie jak Ally Financial, TD Ameritrade i E-Trade, ułatwiają utrzymanie kontroli dzięki niskim opłatom i łatwym w użyciu platformom. Ponadto do wyboru jest wielu innych „doradców robotów.

Na koniec, istnieje jeszcze jeden prosty sposób inwestowania na giełdzie przy jeszcze mniejszym wysiłku – zwiększenie kwoty, którą wpłacasz na swoje konto emerytalne sponsorowane przez pracę. Charles C. Scott, specjalista ds. Planowania finansowego w Arizonie, mówi, że może to być obecnie najlepsza opcja – zwłaszcza jeśli nie dajesz wystarczających środków, aby uzyskać dopasowanie od swojego pracodawcy.

„Każdy wydany przez Ciebie dolar może otrzymać równowartość dolara – mówi Scott. „To 100% zwrotu z inwestycji.

Jeśli nie wykorzystujesz w pełni swojego 401 (k) lub nie przyczyniasz się do uzyskania dopasowania, prawdopodobnie najlepiej zacznij od tego.

# 2: Pożyczki typu peer-to-peerDrugim miejscem, w którym możesz przechowywać część nadwyżki gotówki w tym roku, są platformy pożyczkowe typu peer-to-peer, takie jak Lending Club i Prosper. Dzięki tym firmom możesz pożyczać pieniądze osobom fizycznym w małych ratach, tak jakbyś był bankiem. Najlepsze jest to, że możesz zarobić całkiem przyzwoitą stopę zwrotu – zwykle w górę o 6% lub więcej.

Jako inwestor w pożyczki społecznościowe inwestujesz w innych ludzi i ich cele. Świadomość, że nie pożyczasz ludziom, których nie znasz, jest pocieszająca. Zamiast tego pieniądze, które inwestujesz, są dzielone na tak małe kwoty, jak 25 USD w setkach, a nawet tysiącach pożyczek.

Chociaż może wydawać się dziwne, że doradca finansowy sugeruje ludziom inwestowanie w pożyczki społecznościowe, nie tylko ja widzę wartość tych platform. Doradca finansowy z Kansas City, Clint Haynes, powiedział mi, że popiera pożyczki społecznościowe jako alternatywę dla rynku akcji z kilku powodów. Po pierwsze, te firmy ułatwiają rejestrację i rozpoczęcie pracy. Po drugie, Twoja stopa zwrotu może wynosić od 5 do 7 procent w przypadku bezpieczniejszych pożyczek, a nawet więcej w przypadku pożyczek bardziej ryzykownych. Last but not least, zazwyczaj możesz otworzyć nowe konto za jedyne 1000 USD.

# 3: NieruchomościOprócz giełdy i stron internetowych z pożyczkami typu peer-to-peer, trzecią strategią inwestycyjną, którą należy rozważyć w tym roku, są nieruchomości. Rzecz w tym, że nie proponuję wszystkim wybiegać i kupować nieruchomości inwestycyjnej. W końcu nie każdemu nadaje się właściciel.

Ja na pewno nie. Próbowałem zainwestować w nieruchomości siedem lat temu i prawie straciłem koszulę. Nauczyłem się wielu lekcji z mojego dążenia do zostania właścicielem, z których największym było to, że nie potrzebuję w życiu tego rodzaju stresu.

Na szczęście istnieje wiele sposobów inwestowania w nieruchomości bez zajmowania się nieruchomością fizyczną. Jedną z opcji do rozważenia jest inwestowanie w banknoty nieruchomości. Zacząłem inwestować w banknoty nieruchomości, ponieważ mój naprawdę dobry przyjaciel miażdżył je nieruchomościami i oferował swoim przyjaciołom szansę zainwestowania.

Kupiłby pulę nieruchomości, a następnie inwestorzy tacy jak ja inwestowaliby pieniądze w jego projekt. Stamtąd zarządzał nieruchomościami i wypłacał mi dywidendę lub odsetki od tych pieniędzy. Dla mnie był to atrakcyjny sposób inwestowania pieniędzy bez konieczności bycia właścicielem lub zawierania transakcji z najemcami.

Oczywiście w takiej sytuacji istnieje duże ryzyko. Musisz mieć duże zaufanie, aby inwestować w banknoty oferowane przez osobę fizyczną.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją inne sposoby inwestowania w nieruchomości poza dokumentami dotyczącymi nieruchomości. Jedną z opcji, która mnie naprawdę ekscytuje, jest firma o nazwie Fundrise. Fundrise oferuje scenariusz inwestycyjny podobny do powyższego. Kupują nieruchomości komercyjne i pozwalają inwestorom inwestować niewielkie sumy pieniędzy. Oczywiście jest to kolejna bezobsługowa inwestycja. Możesz być właścicielem części komercyjnego projektu nieruchomościowego, ale nawet nie widzisz samej nieruchomości ani nie zajmujesz się nią.

Podobnie jak Lending Club, Fundrise wymaga na początek kwoty około 1000 USD z góry. Jednak po zainwestowaniu Fundrise pozwala w większości przypadków „ustawić i zapomnieć. Co więcej, dzięki tej platformie możesz uzyskać dość wysoką stopę zwrotu. Na stronie internetowej firmy Fundrise twierdzi, że jej zwroty wynosiły średnio od 8,76% do 12,42% w ciągu ostatnich pięciu lat. Nieźle.

Oczywiście inwestowanie w platformę taką jak ta wiąże się również z ryzykiem. Po pierwsze, firma jest nowsza, więc nie ma dziesiątek lat do udostępniania danych. Po drugie, pozwalasz stronie trzeciej wybierać budynki i inwestycje w swoim imieniu, co oznacza, że ​​straciłeś wszelką kontrolę.

Mimo wszystko uważam, że to całkiem fajne, że technologia pozwoliła inwestorom uzyskać dostęp do nieruchomości komercyjnych w sposób, w jaki nie byliśmy w stanie tego zrobić w przeszłości.

# 4: Invest in YouTa ostatnia opcja inwestycyjna może wydawać się tandetna, ale jest to jedna z najlepszych inwestycji, jakie można dokonać. Inwestując w siebie, ulepszasz największy atut, jaki kiedykolwiek będziesz miał.

Wierz lub nie, ale jest mnóstwo sposobów inwestowania w siebie, które wcale nie kosztują tony gotówki. Jeden z najlepszych sposobów na poprawę siebie może być nawet bezpłatny jeśli masz bibliotekę.

Zgadza się; przeczytaj mnóstwo książek! Ale ile powinieneś przeczytać? Minneapolis Financial Planner Morgan Ranstrom twierdzi, że przeczytanie trzech do pięciu książek na temat skutecznych strategii finansów osobistych lub umiejętności przywódczych absolutnie uczyni cię mądrzejszym w ciągu kilku miesięcy.

Jeśli masz więcej czasu, możesz przeczytać jeszcze więcej. Jeśli nie masz pewności, co przeczytać, możesz nawet rozważyć zapisanie się do Leaderbox – miesięcznej subskrypcji, która obejmuje książki i strategie przywódcze, których kuratorem jest Michael Hyatt.

Stwierdzono, że prezesi dużych korporacji czytają średnio 60 książek rocznie. Ci faceci i dziewczęta zarządzają firmami wartymi miliony lub miliardy i nadal mogą czytać 60 książek rocznie. Wyobraź sobie, jak bardzo są zajęci. Teraz zadaj sobie pytanie, jak bardzo jesteś zajęty.

Jeśli poświęcisz się czytaniu tylko jednej książki miesięcznie – 12 książek rocznie – obiecuję, że będziesz zdumiony wynikami.

Oczywiście czytanie nie jest jedynym sposobem inwestowania w siebie. Inną inwestycją, jaką możesz w siebie zainwestować, są kursy lub materiały, których możesz się nauczyć od innych osób. Zaufaj mi; każdy może się czegoś nauczyć.

Osobiście odniosłem duży sukces, ucząc się od innych w mojej niszy. Niedawno zapłaciłem nawet 3500 $ za kurs, jak uruchomić odnoszący sukcesy kanał YouTube. Dla niektórych może to zabrzmieć szaleńczo, ale zainwestowałem z powrotem, a niektórzy już.

Trzecim sposobem, w jaki możesz zainwestować w siebie, jest osobisty coaching. Zrobiłem kilka różnych sposobów. Poszedłem do trenera biznesu i przedsiębiorczości na pięć lat i wydałem tonę gotówki, którą ledwo mogłem uzasadnić. Rzecz w tym, że ta inwestycja się opłaciła – mimo że była droga.

Możesz również zatrudnić osobistego trenera, który pomoże Ci osiągnąć dowolne cele. Są trenerzy kariery. Są trenerzy biznesowi. Są trenerzy fitness. Są trenerzy życia.

Coaching jest drogi, ale niesamowite jest to, co możesz osiągnąć, gdy masz kogoś, przed kim możesz być odpowiedzialny.

Wreszcie, nie lekceważ pomysłu powrotu do szkoły. Brian Behl, doradca ds. Majątku z Bronfmanem Rothschildem, mówi mi, że uważa, że ​​zbyt wielu ludzi pomija tę opcję, gdy może to być ich bilet do długoterminowego bogactwa.

Załóżmy, że możesz wydać 10 000 USD na tytuł lub wyższy stopień, ale zwiększy to Twój roczny dochód o 10 000 USD lub więcej. To niesamowita stopa zwrotu, mówi Behl, ale inwestycja staje się jeszcze lepsza, gdy weźmie się pod uwagę, o ile więcej zarobisz w ciągu 20-30 lat pracy.

„Chociaż byłoby wspaniale zainwestować te środki w portfel, nie ma inwestycji, która prawdopodobnie zwróci się w ten sposób – mówi Behl.

A jeśli uważasz, że jesteś zbyt zajęty, aby wrócić na studia, nie zapomnij o stopniach naukowych online – mówi doradca finansowy Orange County Anthony Montenegro z The Blackmont Group.

„Wiele najwyżej ocenianych szkół w kraju przyjmuje również zapracowanych profesjonalistów, oferując programy certyfikacji i dyplomów online – mówi. „Jeśli chcesz być bardziej zbywalny dla swojego obecnego pracodawcy lub chcesz zbadać możliwości w konkurencyjnej firmie, zastanów się nad poświęceniem czasu na naukę w celu uzyskania stopnia magistra lub specjalizacji dla Twojej branży.

Inwestowanie w siebie może brzmieć banalnie i tak jest, ale jest to zakład, który może się całkowicie opłacić. A jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoje inwestycje w tym roku, stawianie na siebie jest jednym z najmądrzejszych ruchów, jakie możesz wykonać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy